No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Talentovaný futbalista z Fiľakova debutoval v národnom výbere do 18 rokov

26. novembra 2022 | | |  | 
Foto: Archív M. Mihályi/SFZ

FIĽAKOVO – Urobil si prvý reprezentačný zárez. Fiľakovčan Máté Mihályi debutoval v národnom výbere do 18 rokov, s ktorým sa minulý týždeň predstavil v Severnom Macedónsku v dvoch priateľských zápasoch. Talentovaný futbalista verí, že si v najcennejšom drese spravil dobré meno a opäť si zahrá s dvojkrížom na hrudi.

„Keď som sa dozvedel, že ma pozvú do reprezentácie, bol som veľmi milo prekvapený. Nečakal som to. Snažil som sa ukázať sa v dobrom svetle a myslím, že sa mi to podarilo,“ zhodnotil 17-ročný športovec.

Článok pokračuje pod reklamou


Tomu vyšla reprezentačná premiéra na výbornú. V prvom zápase prispel k víťazstvu Slovenska 5:1 jedným gólom. Tréner Martin Žamba mu vďaka tomu dôveroval a postavil ho do základu aj v odvetnom stretnutí, v ktorom už boli úspešnejší domáci (3:1).

„Moje meno ostáva v zozname reprezentácie Slovenska U18 a členovia realizačného tímu budú sledovať moje výkony v lige. Dvere do národného výberu mám otvorené, len musím naďalej makať,“ poznamenal Mihályi.

Hrotový útočník, respektíve ofenzívny stredopoliar, začal svoju futbalovú kariéru v rodnom Fiľakove, no viac sezón strávil v blízkej Rimavskej Sobote. Ostatných päť rokov kope za MFK Ružomberok. Aktuálne s tímom prvoligového staršieho dorastu kraľuje jesennej tabuľke.

„Ružomberok je pre mňa ako druhý domov. Cítim sa tu dobre, chalani aj tréneri sú super. Som rád, že môžem hrať za tento klub a zbierať cenné skúsenosti,“ doplnil ambiciózny Fiľakovčan.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross