Tamáši aj Kelemen strelili gól. Lučenčana vyhlásili za prvú hviezdu zápasu

22. januára 2024 | | | |  |

HRADEC KRÁLOVÉ/TUCSON – Rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši strelil v zápase 38. kola českej Tipsport extraligy gól do siete Plzne. Hráč Hradca Králové zvyšoval stav na 2:1, jeho tím napokon zvíťazil 3:2 po predĺžení.

Tamášimu na gól prihrával jeho reprezentačný kolega Oliver Okuliar. Gól strelil za chrbát slovenského brankára Samuela Hlavaja. Pre 25-ročného hokejistu to bol už štvrtý gól v tejto sezóne, k nim pridal aj deväť asistencií a celkovo má na konte trinásť kanadských bodov.

Článok pokračuje pod reklamou

"Z Plzne sa body vždy ťažko odnášajú. Myslím si, že sme odohrali kvalitný zápas. Nastúpili sme s cieľom vyhrať v riadnom hracom čase, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo, dostali sme smolný gól na 2:2. Sme radi, že sme v predĺžení prelomili sériu prehier a konečne získali bod naviac my," povedal slovenský útočník.

Darilo sa aj rodákovi z Lučenca Milošovi Kelemenovi, ktorý v zámorskej AHL strelil za Tucson Roadrunners gól do siete Henderson Silver Knights. Práve Kelemenov gól bol víťazný, keď zvyšoval na 3:1 a súper strelil ešte jeden gól.

Kelemena vyhlásili aj za prvú hviezdu zápasu. Za béčkový tím Arizony Coyotes strelil už ôsmy gól a k nim pridal ešte deväť asistencií. V 25 zápasov tak získal 17 kanadských bodov. Kelemen odohral v tejto sezóne aj desať zápasov v NHL za "kojotov", v nich získal jednu asistenciu.