Tamáši bol pri dominancii Slovenska na domácom turnaji, prispel jedným gólom

16. decembra 2023 | | | |  |

BRATISLAVA – Slovenská hokejová reprezentácia ovládla domáci Vianočný Kaufland Cup, ktorý sa hral na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Slovensko s dvomi výhrami a skóre 12:0 turnaj ovládlo a obhájilo lanský titul.

V zostave Slovenska nechýbal ani rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši, ktorý nastúpil v oboch zápasoch proti Nórsku aj Lotyšsku v tretej útočnej formácii. Center, ktorý si oblieka dres Hradca Králové prispel aj jedným gólom k vysokej výhre proti škandinávskemu súperovi 9:0.

Tamáši strieľal ôsmy gól domáceho mužstva v 39. minúte. Gól dal v podstate do prázdnej brány po prihrávke Mateja Kašlíka. Do siete hostí padol ešte jeden gól v tretej tretine, postaral sa o neho asistent kapitána Peter Cehlárik.

Slovensko zvládlo aj druhý duel na turnaji, keď zdolalo Lotyšsko 3:0. Tamáši v tomto zápase nebodoval, no pri treťom góle si pripísal plusový bod, presnú strelu kapitána Mareka Hrivíka sledoval spred bránkoviska a bol pripravený dorážať. Domáci tak ovládli turnaj so skóre 12:0 v dvoch zápasoch.