No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tamáši opäť v nominácii Slovenska, predstaví sa na domácom turnaji

2. decembra 2023 | | | |  | 
Foto: IIHF

BRATISLAVA – Alex Tamáši sa opäť prebojoval do slovenského výberu, ktorý vedie kanadský tréner Craig Ramsay. Hrať bude na domácom vianočnom turnaji Kaufland Cup na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Tamáši, ktorý hrá v českom tíme Mountfield Hradec Králové, bude hrať v reprezentácii aj s klubovým kolegom Oliverom Okuliarom. Do výberu sa prebojovali aj Peter Cehlárik, Stanislav Škorvánek, Peter Zuzin či Marek Hrivík.

Článok pokračuje pod reklamou


Slováci odohrajú turnaj v dňoch 13. až 15. decembra. Najskôr v prvý deň vyzvú od 18:00 Nórsko, turnaj uzavrú v piatok, 15. decembra, v rovnakom čase proti Lotyšsku.

"Nie je jasne definovaný cieľ, že pre každú akciu chceme mať v tíme nejakú novú tvár. Snažíme sa však stále hľadať nové mená. Bačík nie je hráč, ktorý je úplne nováčik. Výkony v extralige ho dostali do pozornosti reprezentačných trénerov. Naše možnosti sú niekedy limitované, ozrejmil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan. 

Kompletná nominácia Slovenska na Kaufland Cup:

Brankári: Matej Tomek (Litvínov), Stanislav Škorvánek (Michalovce)

Obrancovia: Patrik Bačík (Banská Bystrica), Michal Beňo, Andrej Golian (obaja Slovan Bratislava), Martin Bodák (Michalovce), František Gajdoš (Nitra), Michal Ivan (Liberec), Martin Marinčin (Třinec), Dávid Mudrák (Zvolen)

Útočníci: Peter Cehlárik, Marek Hrivík (obaja Leksand/Švédsko), Lukáš Cingel (Kometa Brno), Viliam Čacho (Třinec), Adrián Holešinský (Plzeň), Andrej Kudrna (Litvínov), Patrik Lamper (Košice), Róbert Lantoši (Mladá Boleslav), Miroslav Mucha, Peter Zuzin (obaja Zvolen), Oliver Okuliar, Alex Tamáši (obaja Hradec Králové).


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross