No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tamáši opäť v príprave na MS v hokeji, v Humennom odohrá zápasy proti Švajčiarsku

10. apríla 2024 | | | |  | 
Foto: IIHF

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši si opäť získal priazeň trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho a bol povolaný na dvojzápas proti Švajčiarsku. Ten sa odohrá vo štvrtok a v piatok (11. a 12. apríla) na zimnom štadióne v Humennom.

Tamáši by mal nastúpiť na 38. a 39. reprezentačný zápas, keď sa prvýkrát v najcennejšom drese objavil v roku 2022 pred MS v hokeji. Jeho celková bilancia je šesť gólov a štyri asistencie. Všetky duely odohral pod vedením kanadského kormidelníka.

Rimavskosobotský hokejista má za sebou prvý ročník v českej najvyššej súťaži za tím HK Mountfield Hradec Králové. S tímom sa prebojoval do štvrťfinále, v ktorom nestačil na víťaza základnej časti a veľkého ašpiranta na titul HK Pardubice.

Článok pokračuje pod reklamou


Tamáši v celej sezóne nastúpil na 59 zápasov, z toho osem bolo v play-off (Hradec musel hrať aj predkolo play-off, pozn. red.). V dueloch získal dokopy devätnásť kanadských bodov za osem gólov a jedenásť asistencií.

Na Slovensko čaká dokopy osem zápasov v priebehu necelého mesiaca. Po dvojzápase so Švajčiarskom si dvakrát zmerajú sily v Kaufbeurene s domácim Nemeckom, následne sa presunú do Trenčína, kde odohrajú dvojzápas s hostiteľom MS, Českom. Týždeň pred štartom šampionátu si zahrajú s Poľskom a prípravu uzavrú v Bratislave proti USA. MS v hokeji štartujú 10. mája, Slovensko bude hrať základnú skupinu v Ostrave.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross