Tamáši prihrával na gól v predĺžení, preniesol si formu z reprezentácie

16. februára 2024 | | | |  |

HRADEC KRÁLOVÉ – Rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši, ktorý si oblieka dres HK Mountfield Hradec Králové, si pripísal ďalšiu asistenciu v českej Tipsport extralige. Tamáši prihrával na gól v predĺžení v hektickom zápase proti Litvínovu. Jeho tím vyhral 6:5 po predĺžení.

Tamáši sa v klube posunul do prvého útoku, kde tvorí dvojičku so slovenských útočníkom Oliverom Okuliarom. V predĺžení však prihrával na gól kanadskému hokejistovi Jeremiemu Ouellet-Blainovi, ktorý rozhodol v 63. minúte.

Článok pokračuje pod reklamou

Tamáši má na konte v tejto sezóne už 16 bodov zo 44 zápasov. K šiestim presných zásahom pridal desať asistencií. Do klubu si preniesol skvelú formu z reprezentačných zápasov proti Nemecku. Tamáši v nich bol centrom v prvom útoku.

V prvom zápase mal gól na hokejke, ktorý skúmali aj videorozhodcovia, no napokon neplatil. Presadil sa len v samostatných nájazdoch, ktoré si tímy dali v rámci prípravy. Tamáši strelil víťazný gól. V druhom zápase už skóroval aj v riadnom hracom čase. V 38. minúte poslal v presilovke Slovensko do vedenia 3:2, napokon duel skončil výsledkom 4:3 po predĺžení pre hráčov Craiga Ramsayho.