Tamáši sa stal hviezdou svojho tímu, pri prehre dal gól aj asistenciu

21. decembra 2023 | | | |  |

HRADEC KRÁLOVÉ – Rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši hviezdil v českej Tipsport extralige za svoj tím HK Mountfield Hradec Králové. Pri prehre 2:5 proti Libercu strelil gól a pridal aj jednu asistenciu.

Hradec v prvej tretine nehral vôbec dobre. Už po šiestich minútach prehrával po góle Rychlovskeho. V 20. minúte dostali gól do šatne z hokejky Melancona. Po vyše minúte ale prišla chvíľa pre Tamášiho, ktorý znižoval na 1:2 po prihrávke od reprezentačného kolegu Olivera Okuliara.

Liberec pridal v druhej tretine dva rýchle góly, no domáci sa v 40. minúte chceli vrátiť do zápasu po góle Jergla, na ktorý mu prihrával práve Tamáši. Hradec však inkasoval ešte aj piaty gól a prehral tak 2:5. Pre Tamášiho to bol deviaty a desiaty bod v tejto sezóne.

Ako zhodnotil po zápase, prvá tretina nebola z ich strany ideálna. "V šatni sme si povedali, čo chceme hrať a veľmi sme sa toho nedržali. Dali dva góly a viedli," povedal vo vyjadrení po zápase. Ako ďalej dodal, nevyužili šancu z presiloviek, ktoré majú silné, no dôvod neúspechu pripísal k zmene formácii v presilových hrách.

V druhej tretine zmenili prístup. "Začali sme korčuľovať a napádať ich. Strácali puky vo vlastnom pásme a chytali sme sa toho," dodal. Reagoval aj na jeho vyťaženosť, pretože počas reprezentačnej pauzy hral za Slovensko na Vianočnom Kaufland cupe.

"Myslím, že mi to osobne pomohlo. Odohrali sme síce dva zápasy, ale behom repre pauzy, keď sa v tíme dobíjajú baterky, tak tréningy nie sú žiadna sranda, držal som sa v zápasovom rytme," doplnil.