Tamáši vo federálnom derby nebodoval, Česi zvíťazili v oboch dueloch

28. apríla 2024 | | | |  |

BRATISLAVA – Alex Tamáši nastúpil v oboch dueloch federálneho derby proti Česku. Slovenská reprezentácia v oboch prípadoch ťahala za kratší koniec, v Trenčíne prehrala 2:4 a v Bratislave 1:4.

Rimavskosobotský hokejista nastúpil v oboch dueloch, no do štatistík neprispel gólom ani asistenciou. Tamáši v prvom dueli vyslal na českú bránu dve strely. Ako center sa zúčastňuje na vhadzovaniach a na nich bol neúspešný - z deviatich pokusov získal puk len dvakrát, čo tvorilo 22-percentnú úspešnosť. Na ľade strávil vyše 14 minút.

V druhom dueli neposlal na českého brankára ani jednu strelu, no úspešnejší bol na vhadzovaniach. Zo sedemnástich pokusov vyhral osem pukov,, čo tvorilo viac ako 46 percent. Na ľade strávil štrnásť minút a tridsať sekúnd.

Tamáši nastúpil na 42. a 43. reprezentačný zápas, keď sa prvýkrát v najcennejšom drese objavil v roku 2022 pred MS v hokeji. Jeho celková bilancia je sedem gólov a štyri asistencie. Všetky duely odohral pod vedením kanadského kormidelníka Craiga Ramsayho.