No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tamáši výrazne pomohol reprezentácii, podčiarkol výhru proti Švajčiarsku

12. apríla 2024 | | | |  | 
Foto: Archív A. Tamášiho

HUMENNÉ – Slovenský hokejista a rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši strelil dôležitý gól v reprezentačnom drese. V prípravnom zápase proti Švajčiarsku, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Humennom, zvyšoval skóre na 2:0 a poistil tak výhru Slovenska.

Napokon sa výber Craiga Ramsayho tešil z víťazstva 3:0 a o druhú radosť sa budú pokúšať hráči už v piatok, 12. apríla na rovnakom mieste s tým istým súperom.

Článok pokračuje pod reklamou


Tamáši strelil gól v 56. minúte po prihrávke Matej Kašlíka. Rimavskosobotský rodák si však gólovú pozíciu vybojoval sám po krásnom individuálnom prienku cez švajčiarsku obranu. Tamáši mal na druhej strane svojho spoluhráča, no rozhodol sa vystreliť a napokon oslavoval gól.

Pre hráča Hradca Králové to bol už siedmy gól v najcennejšom drese. "Bol to náročný zápas. Vedeli sme, že Švajčiari budú jazdiť. Sú to výborní, technicky zdatní korčuliari, ale vedeli sme, do čoho ideme. Ľad nebol úplne ideálny, trochu nám to odskakovalo. Ale bol to len prvý zápas. Pozrieme sa na to, zhodnotíme si dobré a zlé veci a myslím si, že to bude dobré od zápasu k zápasu," povedal po zápase.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross