No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TEATRO Power fest sa na letisko v Boľkovciach vráti už o niekoľko dní

15. júna 2022 | | |  | 
Fotografia z minuloročného TEATRO Power festu. Zdroj: P. Kovács

BOĽKOVCE - Priaznivci rýchlej jazdy, silných motorov, zvuku pískajúcich gúm a nablýskaných mašín, zapisujte si do kalendára termín, keď sa na letisku pri Lučenci opäť ocitne niekoľko stoviek konských síl pod kapotami na jednom mieste.

TEATRO Power fest Boľkovce je naplánovaný na 2. júla (v sobotu) - na horúcom asfalte si zmerajú sily tie najvýkonnejšie a najrýchlejšie autá a motocykle z niekoľkých okolitých krajín.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk priblížil jeden z organizátorov podujatia Peter Kovács, v tento deň sa uskutoční už 4. kolo 18. ročníka šampionátu šprintov áut a motocyklov. "Základom podujatia sú vždy šprinty áut a motocyklov na 201 metrov. Pripravovaný je aj zraz jedinečných áut - Show & Shine, celodenná MotoTV show, ktorej súčasťou bude motocyklová akrobacia s tromi kaskadérmi, Audio cup - meranie decibelov audia a výfukov, Abarth 500 Sprint cup, Fiat, Alfa, Lancia meeting + extra "FAL" street kategória," vysvetlil.

Ďalej dodal, že v tomto roku začali 30. apríla v Trenčíne so 172 pretekármi z piatich krajín a 4. júna nasledovali majstrovstvá v Maďarsku - Drag Wars HU vs. SK na letisku Kiskunlacháza. "Túto sobotu 17. júna bude 3. kolo opäť v Trenčíne, potom 2. júla v Boľkovciach a sezóna sa ukončí 1. septembra na Slovakia Ringu," opísal plány Kovács.

Organizátorom TEATRO Power festu je Slovenská šprintérska asociácia pod vedením Igora Hrivňáka a Petra Kovácsa. "Sme vďační, že podujatie podporujú tradične aj rimavskosobotské spoločnosti, generálnym partnerom je TEATRO, reklamný partner spoločnosť Automax, rovnako aj miestni mediálni partneri a tiež mesto Lučenec a spoločnosť Slovexpres," dodal Kovács.

Tu si môžete pozrieť aftermovie z minuloročného TEATRO Power festu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross