No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Telocvičňu na Šibeničnom vrchu zatvorili pre nevyhovujúci technický stav

2. novembra 2010 |  | |

Telocvičňu na Šibeničnom vrchu v Rimavskej Sobote z bezpečnostných dôvodov zatvorili. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu v Rimavskej Sobote Ladislav Kovács. Podľa jeho slov kvôli legislatívnym zmenám nevyhovovala už dlhšiu dobu ani zo strany bezpečnosti práce, požiarnej bezpečnosti ani hygieny. Mesto ako majiteľ objektu prevzalo telocvičňu od prenajímateľa, ktorým bol ŠK Tempus. Ako tvrdí nájomca a predseda klubu Július Vrábeľ, zatvorenie nebolo nutné.

Podľa slov Júliusa Vrábľa sa pri dobrej vôli ešte s uzatvorením telocvične mohlo počkať. Ako pre Rimava.sk Vrábeľ uviedol, nedostatky, ktoré určili hasiči, boli odstránené a z ich strany ako aj zo strany hygieny bolo všetko v poriadku. Podľa slov Vrábľa však problém spôsobovala chýbajúca dokumentácia k elektroinštalácii, ktorá, ako tvrdí, sa nenašla nikde, ani v archíve mesta.

Ako predseda športového klubu uviedol, mestu klub ušetril prevádzkové náklady. „Žiadal som, aby sa tieto nevyčerpané peniaze mohli použiť aj na odstránenie nedostatkov, mesto sa však k tomu nevyjadrilo," uviedol pre Rimava.sk Vrábeľ. Ako dodal, podľa neho mohlo aj mesto investovať do telocvične, keďže je stále jeho majetkom a žiadosť o odkúpenie úrad označil za bezpredmetnú. "Nikto by však neinvestoval do cudzieho majetku, navyše s trojmesačnou výpovednou dobou," povedal Vrábeľ.

Podľa slov riaditeľa Technických služieb mesta Pavla Rábelyho sa v telocvični začalo s vyčísľovaním nedostatkov a nákladov na ich odstránenie. Ako dodal, k vráteniu telocvične mestu museli pristúpiť aj kvôli hrozbe pokuty, keďže nie je prevádzkyschopná. Poznamenal tiež, že financie na úhradu prevádzkových nákladov boli nájomcovi hradené na čas. „Na tento rok však ešte nedostal nič, lebo minulý ešte nevyúčtoval,“ tvrdí Rábely.

Nájomník sa do konca roka vzdal aj trávnatého ihriska pri telocvični. Tenisové kurty a umelé ihrisko ostáva v nájme,“ doplnil Kovács a dodal, že podľa nákladov sa určí čo bude ďalej s budovou. Ako prednosta naznačil, jednou z alternatív je aj vypísanie ponukového konania na odpredaj či prenájom pre Strednú odbornú školu technickú, ktorá telocvičňu tiež využívala.

Mestská telocvičňa postavená v 70-tych rokoch bola od roku 2001 v nájme ŠK Tempus do konca novembra 2011. O desaťročnej bezodplatnej výpožičke rozhodli mestskí poslanci s tým, že samospráva bude ročne prispievať na prevádzkové náklady sumou 350 tis. korún. Podmienkou bolo, aby nájomník umožnil prístup do objektu všetkým klubom v meste.  V prípade ukončenia odovzdať ju v stave spôsobilom na obvyklé užívanie.
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross