TENIS: Pavel Keľo bodoval v kategórii mužov v Levoči

20. júla 2022 | | |  |

Pavel Keľo, hráč Tenisovej akadémie v Rimavskej Sobote, si úspešne počínal na celoštátnom turnaji mužov najvyššej kategórie A v Levoči, kde ziskom striebornej a bronzovej medaily potvrdil svoje výborné postavenie v slovenskom rebríčku.

V dvojhre ako 8. nasadený hráč mal prvé kolo voľné - buy. V osemfinále hladko vyradil Rolanda Hlaváča (TC Slávia UPJŠ Košice) 6:0 6:3. V štvrťfinále naňho čakala nasadená jednotka pavúka Peter Červenák (TK Jednotka Bratislava), s ktorou si poradil v 2 setoch 6:0 7:6 a postúpil do semifinále. V ňom podľahol 4. nasadenému a neskoršiemu víťazovi Tomášovi Pavlovskému (TC Baseline Banská Bystrica) v ťažkom a vyrovnanom trojsetovom zápase 2:6 6:4 3:6, čím získal bronzovú medailu.

V štvorhre spolu s Igorom Némethom (TA M. Ryšavého Bojnice) tvorili 2. nasadený pár. V semifinále pokorili dvojicu Samuel Stolárik - Michal Pažický (obaja MŠK Poprad-Tatry) 6:3 6:2 a postúpili do finále.

V ňom museli skrečovať kvôli zdravotným problémom spoluhráča, čím získali striebornú medailu. Mladý tenista tento rok už štartuje v mužskej kategórii, a práve tento prechod býva u tenistov najťažší. Pavel ale potvrdzuje svoje vysoké postavenie v slovenskom rebríčku, keďže v svojom ročníku u mužov mu patrí priebežné 2. miesto v dvojhre a 5. miesto v štvorhre. Z turnaja si okrem pohárov a bodov odniesol aj finančnú odmenu.