TENIS: Pavel Keľo vybojoval bronz na medzinárodnom turnaji ITF v Niši

Pavel Keľo, hráč Tenisovej Akadémie v Rimavskej Sobote, si veľmi úspešne počínal na medzinárodnom turnaji juniorov G5 v Niši (Srbsko). Pod vedením trénera Mateja Bagačku vybojoval bronz vo štvorhre. Jeho partnerom bol Norbert Marošík (Lieskovský tenisový klub).

V prvom kole ako nenasadený pár hladko porazili domácich Srbov - Strahinja Cejovic-Nemanja Dinic 6:1 6:1. V druhom kole pokorili 4.nasadený srbsko-bulharský pár Lazar Danic-Dragomir Draganov 6:2 6:2. Vo štvrťfinále vyradili siedmy nasadený srbsko-čiernohorský pár Romeo Hadzimehmedovic-Matija Samardzic 6:2 7:5 a bez straty setu postúpili do semifinále. V ňom veľmi tesne prehrali s 1.nasadeným čínskym párom Ye Hongyu-He Ziheng 6:1 4:6 8:10.

V dvojhre v hlavnej súťaži ako nenasadený hráč vyradil v 1.kole 3.nasadeného Bulhara Dragomira Draganova 3:6 6:1 6:4 a postúpil do osemfinále. V ňom nestačil na maďarského tenistu Jonatana Sztasaka a podľahol mu 2.6 2:6.

V dvojhre aj štvorhre si pripísal ďalšie body do medzinárodného rebríčka ITF. V jeho aktuálnom vydaní mu patrí 789. miesto. Jeho cieľom je posunúť sa do prvej 500-ky hráčov sveta. V slovenskom ročníkovom rebríčku momentálne figuruje na 2.mieste a celkove v dorastencoch mu patrí 4.miesto.

Najbližšie ho čaká domáci turnaj na Slovensku-majstrovstvá regiónu dorastencov 8.5. v Púchove, kde figuruje ako 2.nasadený hráč.