TENIS: Pavel Keľo opäť vybojoval bronz na medzinárodnom turnaji ITF v Dunakeszi

28. mája 2021 | | |  |

Pavel Keľo, hráč Tenisovej akadémie v Rimavskej Sobote, opäť potvrdil svoje vysoké ambície na medzinárodnom turnaji juniorov ITF GRADE 4 v Dunakeszi. Pod vedením trénera Mateja Bagačku vybojoval bronz vo štvorhre. Jeho partnerom bol Michal Krajčí (TK Mladosť Košice).

Vo štvorhre ako nenasadený pár v 1. kole veľmi hladko vyradili 2. nasadený maďarsko-slovinský pár Attila Boros – Lun Obrul 4:2 4:0. Vo štvrťfinále pokorili domácich Maďarov Botond Kisantal – Gábor Hornung 4:5 4:2 10:3 a postúpili do semifinále. V ňom podľahli 3. nasadenému francúzskemu páru, neskorším víťazom štvorhry, v zložení Romain Gales – Loan Lestir 2:4 2:4.

V dvojhre ako nenasadený hráč porazil v 1. kole hlavnej súťaže domáceho maďarského tenistu Petra Dragara v 3-setovom zápase 6:1 3:6 6:1. V osemfinále podľahol 6. nasadenému Francúzovi Romainovi Galesovi – neskoršiemu víťazovi dvojhry 1:4 1:4.

Do medzinárodného rebríčka ITF si opäť pripísal ďalšie body. V jeho aktuálnom vydaní mu patrí 726 miesto. Za posledné obdobie zaznamenal posun o 63 miest smerom hore a jeho cieľom je posúvať sa ešte vyššie. Vrchol sezóny ho čaká na budúci týždeň v Žiline, kde sa 31. mája začínajú letné majstrovstvá Slovenska dorastencov.