TENIS: Pavel Keľo vybojoval striebro na majstrovstvách Slovenska

Pavel Keľo, hráč Tenisovej akadémie v Rimavskej Sobote, si veľmi úspešne počínal na letných majstrovstvách Slovenska dorastencov v Žiline. Pod vedením trénera Mateja Bagačku získal striebro v štvorhre a postúpil do štvrťfinále v dvojhre.

V štvorhre po boku Norberta Marošíka (Lieskovský tenisový klub) ako druhý nasadený pár porazili v 1. kole dvojicu Németh (TA M. Ryšavého Bojnice) - Gula (OZ ŠK Odema Púchov) 6:3, 6:4. Vo štvrťfinále vyradili pár Stolárik (MŠK Poprad-Tatry) - Kirkov (TK Profitennis Academy Prešov) 7:6, 7:5.

V semifinále pokorili tretí nasadený pár Dao - Krošlák (TK Slávia STU Bratislava) 6:4, 2:1 (skreč) a bez straty setu postúpili do finále. V ňom podľahli veľmi tesne prvej nasadenej dvojici Naď - Michalik (TK Mladosť Košice) 6:4, 4:6 a 6:10, a získali striebornú medailu.

V dvojhre Keľo ako siedmy nasadený hráč porazil v 1. kole Simona Norrmana (TK Slovan Bratislava) 6:4 a 6:2. V osemfinále vyradil Mateja Muránskeho (TC Baseline Banská Bystrica) v trojsetovom zápase 6:3, 2:6, 6:3 a postúpil do štvrťfinále. V boji o medailu tesne podľahol Norbertovi Marošíkovi - neskoršiemu víťazovi dvojhry 4:6, 4:6.

V najbližšej dobe Keľa čakajú domáce turnaje na Slovensku najvyššej kategórie A, B, ako aj medzinárodné turnaje juniorov ITF. Jeho ambície zostávajú aj naďalej vysoké, udržať si výborné postavenie v domácom slovenskom rebríčku a taktiež v medzinárodnom rebríčku ITF.