No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Testovanie 9: Naše okresy skončili medzi najhoršími. Výsledky ukázali regionálne rozdiely, povedal Drucker

Ilustračné foto: Pexels

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Žiaci 9. ročníka základných škôl, 4. ročníka gymnázií a tanečných konzervatórií s osemročným vzdelávacím programom a 1. ročníka stredných škôl s päťročným vzdelávacím programom majú za sebou Testovanie 9, inak nazývané aj Monitor.

Študenti písali testy z matematiky a slovenského jazyka a literatúry 20. marca a celkovo sa ho zúčastnilo viac ako 47-tisíc žiakov. O výsledkoch informoval minister školstva Tomáš Drucker.

"Výsledky tohtoročného Testovania 9 opäť ukázali nielen na celkovú úroveň vedomostí našich žiakov, ale aj na pretrvávajúce regionálne rozdiely a vplyv socioekonomického statusu na dosiahnuté výsledky. Našim cieľom je zabezpečiť, aby každý žiak, bez ohľadu na miesto svojho bydliska, mal prístup k rovnakým vzdelávacím príležitostiam," povedal na tlačovej konferencii.

Článok pokračuje pod reklamou


Celoslovenský priemer zo slovenského jazyka a literatúry bol 61,3 percent. Oproti minuloročným výsledkom to je nárast o viac ako 2,5 percent. Študenti sa zlepšili aj v matematike, keď dosiahli priemer 58,1 percenta, čo predstavuje nárast oproti minulému roku o tri percentá.

Čo sa týka výsledkov podľa jednotlivých okresov, najlepšie obstál okres Bratislava 1, ktorý dosiahol úspešnosť 75,8 percent. Najhoršie výsledky na celom Slovensku dosiahol okres Poltár, ktorý získal 42,4 percent. V rimavskosobotskom okrese bola úspešnosť 45,6 percenta a umiestnil sa na 9. mieste od konca. Horšie na tom bola ešte Revúca s úspešnosťou 43,6 percenta. Takmer 50 percent dosiahol okres Lučenec.

Okres Bratislava I dosiahol najlepšie výsledky aj v teste zo slovenského jazyka a literatúry, konkrétne 73,5 percent. Na chvoste z tohto testu je tentokrát okres Revúca, ktorý dosiahol 48,6 percent. O necelé percento lepšie sa umiestnil okres Poltár a v okrese R. Sobota dosiahli študenti výsledok 53 percent. Takmer identické výsledky dosiahli okresy Lučenec a Veľký Krtíš, získali 53,9, resp. 53,8 percenta.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross