No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do tábora len s drahým PCR testom? Rezort plánuje úspornejšiu verziu

Mnohých rodičov pred pár dňami zaskočila správa, že výdavky na tohtoročné letné tábory budú vyššie. Dôvodom je oznámenie rezortu školstva, že deti sa pred nástupom musia preukázať negatívnym PCR alebo LAMP testom na Covid-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Hoci negatívny výsledok testu stačí preukázať pred začiatkom tábora a deti by ho nemuseli absolvovať opakovane, mnohé rodiny by museli načrieť hlbšie do vrecka. Cena jedného PCR testu sa totiž môže vyšplhať až nad 60 eur.

Zdá sa, že rezort si pripomienky nespokojných rodičov vypočul.

„S epidemiologickým tímom aj s pánom ministrom zdravotníctva sme hovorili o tom, ako by sme vedeli výraznejšie pomôcť,“ prezradil minister školstva Branislav Gröhling počas štvrtkovej (3. 6.) návštevy Lučenca.

Článok pokračuje pod reklamou.


Jednou z možností by podľa jeho slov mohla byť zmena z PCR na antigénové testy. Deti by sa tak pred vstupom do tábora preukázali výsledkom antigénového testu, ktoré odberové miesta vykonávajú zadarmo.

„Ak by sme zotrvali pri PCR testoch, tak budem iniciovať, aby sme ich preplácali tam, kde to budú žiadať. Chceme mladým ľuďom cez leto umožniť ísť do prírody a stretávať sa, no na druhej strane chceme zabezpečiť bezpečnosť, pretože nás čaká september, kedy sa niekoľko stotisíc mladých ľudí vráti naspäť do škôl,“ doplnil.

Konečné rozhodnutie by mohlo byť známe v priebehu nasledujúceho týždňa.

Ministerstvo povolilo organizovanie táborov po zlepšení pandemickej situácie a uvoľnení opatrení. Tábory sa budú môcť organizovať počas júla a augusta.

foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross