No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TIBOR FIGEI: Ocenenia v ankete Športovec roka sú pre mňa motiváciou i výzvou

perex-FigeiMajster sveta a Európy v bojovom umení Chanbara. Rovnako aj majster Slovenska i víťaz mnohých pretekov v športovej streľbe. To všetko dokázal v priebehu roka 2016 Rimavskosoboťan Tibor Figei. Tieto dosiahnuté úspechy ocenilo Okresné združenie telesnej kultúry so sídlom Rimavskej Sobote vo svojej ankete Športovec roka. Tibor v tejto ankete v kategórii Dospelí obsadil prvé miesto a v kategórii Technické športy získal mimoriadnu cenu. Rimava.sk ho po vyhlásení výsledkov vyspovedala a priblížil nám nielen to, čo pre neho tieto ocenenia znamenajú, ale aj to, čo ho čaká v rámci športu tento rok.

Prvé pocity po vyhlásení jeho mena boli podľa Tibora skvelé. Ako poznamenal, ocenenie v kategórii Dospelí za úspechy v Chanbare je pre neho výzvou i motiváciou na sebe ďalej pracovať. „Pokračovať v tom, čo robím a vydržať pri tom nielen kvôli sebe, ale aj kvôli deťom v klube,“ ozrejmil.

Hoci Tibor počas roka absolvoval množstvo pretekov v Chanbare, kde nebola núdza o rôzne okamihy, no najviac mu utkveli v pamäti dva. Jeden z nich je z majstrovstiev Európy. „Po vydarených majstrovstvách som volal mojej mamine, od šťastia sme obidvaja plakali v telefóne,“ priblížil. A tým druhým nezabudnuteľným okamihom sú víťazné majstrovstvá sveta v Tokiu, keď posielal sms správu svojej manželke, že medaila je na ceste. „Ďalej to boli tie víťazné okamihy z ťažkých zápasov a pravdaže, keď vyhlasovali jednotlivých víťazov a ja som medzi nimi nechýbal,“ doplnil Tibor, ktorý čerpá skúsenosti nielen z týchto turnajov ale aj z praktizovania mentálneho tréningu.

Pozrite si video z príchodu Tibora z majstrovstiev sveta v Chanbare

V ankete Športovec roka v kategórii Technické športy získal Tibor mimoriadnu cenu. Ako priznal, táto cena je pre neho vrcholom v športovej streľbe. „Teraz sa už viac venujem bojovým umeniam a je to krásne zadosťučinenie za posledné roky driny,“ podotkol a dodal, že toto ocenenie má svoje čestné miesto medzi najväčšími úspechmi v jeho vitríne.

Aj keď sa Tibor momentálne venuje hlavne Chanbare, nájde si čas aj na športovú streľbu. „Či už vo forme tréningov alebo súťaží. Pravdaže na veľké súťaže trénujem častejšie. V jednom roku mám jednu alebo dve veľké súťaže (medzinárodné, rôzne majstrovstvá), kde chodíme strieľať aj rozhodovať, 3 menšie (ligové, klubové súťaže) a niekoľko regionálnych,“ ozrejmil Tibor s tým, že človek si musí dobre zorganizovať život, potrebuje to však aj tolerantnú manželku, šéfa, kamarátov i sponzorov.

A čo ho čaká v tomto roku? „V Chanbare by to mali byť Svetové hry v Poľsku a majstrovstvá Európy v Taliansku, rôzne majstrovstvá, o mesiac by mali byť majstrovstvá Poľska a koncom roka naše majstrovstvá SR v Chanbare. Čo sa týka streľby niekoľko regionálnych, klubových súťaží a majstrovstvá Maďarska v streľbe v brokovnici Steel Challenge, ktoré som už v minulosti dvakrát vyhral,“ priblížil. Ako zároveň spomenul jeho najväčší cieľ je však takpovediac v inom smere. „Mojím najväčším cieľom na tento rok ostáva vyniesť čo najviac detí na niektoré zo spomínaných súťaží a pre mňa osobne pokračovať vo víťaznom ťažení alebo aspoň sa pokúsiť o to,“ dodal na záver Tibor.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross