No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tibor Figei úspešný na Majstrovstvách Poľska v športovej chanbare

25. novembra 2018 | |  | 

Uplynulý víkend sa uskutočnili v poradí 6. otvorené Majstrovstvá Poľska v športovej chanbare (SPOCHAN POLSKA). Ich dejiskom bola Waršava. Organizátorom bol waršavský klub (Waršavske Centrum Karate), ktorý zastrešuje chanbaru už 12 rokov. Turnaja sa zúčastnilo 50 chanbaristov z Poľska, Českej Republiky a Slovenska. Slovensko zastupoval rimavskobotský reprezentant Tibor Figei.

Dopoludnia zápasili deti vo všetkých vekových kategórií od 6 rokov až po juniorské kategórie v disciplíne datotsu – kodachi (krátky meč). Popoludní prišli na rad dospelí. „Tu boli otvorené nasledovné disciplíny – tanto (dýka), kodachi (krátky meč), tate kodachi (krátky meč-štít), chocken free (dlhý meč), chocken morote (dlhý meč obojruč), tate chocken (dlhý meč-štít), nito (kombinácia dvoch mečov), bo (tradičná dlhá zbraň) a kihon dosa (kata-súborné cvičenia),“ priblížil Figei pre Rimava.sk

Slovenskému reprezentantovi sa najviac darilo v disciplínach tanto (dýka) a kihon dosa (kata-súborné cvičenia), ktoré vyhral a porazil aj poľských reprezentatov s čiernymi pásmi. Okrem toho si odniesol aj dve druhé miesta v disciplínach chocken morote (dlhý meč obojruč) a tate kodachi (krátky meč-štít). Celkovo si tak priniesol z Poľska dve prvé a dve druhé miesta. V jeho konkurencii zápasilo 17 chanbaristov. Tibor sa stal s dvomi zlatými a dvomi striebornými medailami tretím naujúspešnejším pretekárom, zaostal len za viacnásobným majstrom sveta Michalom Piotrkowiczom (je inštruktorom waršavského klubu v chanbare, batodoo a karate), ktorý nazbieral 3 zlaté a jednu bronzovú medailu a Michalom Polákom (viacnásobný medailista z MS a ME), ktorému sa podarilo vyhrať dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

„Bol to pre mňa posledný test pred majstrovstvami sveta, ktoré sa budú konať v decembri v Tokiu. Okrem mňa sa týchto majstrovstiev zúčastní z nášho klubu aj slovenská reprezentantka Laura Dávidová (majsterka Európy 2017), ktorá pred pár týždňami dosiahla veľmi pekné výsledky na domácich majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v Rimavskej Sobote. Dali sme do prípravy všetko. Teraz už ostáva len pár týždňov, doladíme ešte nejaké detaily. Tešíme sa už na majstrovstvá sveta,“ poznamenal rimavskosobotský tréner chanbary, Tibor Figei.

Pre Tibora to bude za posledné tri roky už šieste vrcholové podujatie a pre Lauru Dávidovú druhé veľké podujatie. Laura je prvá športovkyňa z rimavskosobotského klubu Falcon, ktorá sa zúčastní takého veľkého podujatia.

Zdroj: Rimava.sk FOTO/VIDEO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross