No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tip na výlet: Spoznajte krásy Národného parku Muránska planina prostredníctvom kurzu fotografie alebo turistiky

Verejný kurz krajinárskej fotografie i sprevádzaná dobrodružno-poznávacia vychádzka do jarnej Muránskej planiny – to čaká priaznivcov projektu Mesto kultúry Revúca 2022, ktorý už onedlho finišuje.

V sobotu (13. 5.) sa môžete vybrať spoznávať krásy a zaujímavosti jarnej prírody v Národnom parku Muránska planina s lektorom Jergušom Tesákom na sprevádzanej vychádzke Jarný forest walk.

Nedeľa (14. 5.) bude patriť praktickému fotografickému kurzu prírody a krajiny s fotografom Borisom Michaličkom alias Borievky, priamo v prírode Muránskej planiny.

Článok pokračuje pod reklamou


JARNÝ FOREST WALK

Čas a miesto: sobota 13. mája 2023, 9:00 – 17:00 hod., Národný park Muránska planina

Nadšenci turistiky a poznávania prírody pozývajú na sezónnu dobrodružno-poznávaciu vychádzku do Muránskej planiny – Jarný forest walk. Do tajov jarnej prírody v najmladšom národnom parku na Slovensku účastníkov zasvätí obľúbený sprievodca, ochranár a hudobník Jerguš Tesák.

Cieľom cyklu podujatí Forest walk bolo poukázať na význam zážitkového vzdelávania v prírode. Prihlasovanie na vychádzku Jarný forest walk prebieha prostredníctvom online formulára na webe Prepni na Revúcu v časti „Pridaj sa“. Bližšie informácie a organizačné pokyny sa nachádzajú rovnako na webe Prepni na Revúcu, v časti „Program“. Partnerom podujatia je Asociácia prírodného turizmu.

Trasa bude viesť z Veľkej lúky – po žltej trase smer Studňa – smer Maretkiná – Vyhliadka – a späť.

Ilustračné foto: archív Jerguša Tesáka

ŠKOLA FOTOGRAFIE : FOTENIE KRAJINY

Čas a miesto: nedeľa 14. mája 2023, 10:00 – 20:00 hod., Penzión u Sysľa - Muráň a NP Muránska planina

Už šieste (a zároveň posledné) pokračovanie verejných kurzov fotenia pod hlavičkou Mesta kultúry Revúca 2022 sa uskutoční najbližšiu nedeľu. Zamerané bude tentoraz na fotenie prírody a krajiny. Kurz povedie úspešný slovenský fotograf Boris Michaliček, na sociálnych sieťach známy pod pseudonymom „Borievky Photogallery“.

V dopoludňajších hodinách účastníci absolvujú krátku teoretickú prípravu v priestoroch Penziónu u Sysľa v obci Muráň a následne sa s lektorom presunú priamo do Národného parku Muránska planina, kde budú spolu fotiť až do západu slnka. Boris začínajúcim i mierne pokročilým fotografom, priblíži svoje úspešné stratégie nastavenia fotografickej techniky, svetla, uhlov a kompozície pri fotení prírody.

Prihlásiť sa môžete pomocou online formulára na webe Prepni na Revúcu v časti „Pridaj sa“

Zdroj ilustračnej fotografie: archív Boris Michalíček

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross