No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy ako stráviť záver letných prázdnin

Letné prázdniny sa už chýlia ku koncu a v pondelok školáci opäť zasadnú do lavíc, ešte si však nejaké zážitky môžu nazbierať. Dopomôžu im k tomu pripravované podujatia v regióne Gemer-Malohont.Tým prvým podujatím, kde sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí sú Dni obce Hrachovo. V sobotu, 1. septembra, sa môžete tešiť na ukážky hasičov, psovodov, tvorivé dielne či rôzne športové aktivity. Veselo bude aj s Divadlom Clipperton z Banskej Bystrice či s Túlavými vlkmi, ktorí sa predvedú v humorných westernových scénkach. Podvečer sa o náladu postará country skupina Bluetrend či Slovak Tango. Prvý deň osláv zakončí večerná diskotéka. Nedeľa, 2. septembra, bude patriť Slávnostnej svätej omši v Rímskokatolíckom kostole.

Zábavu, ale na dvoch kolesách si užijete aj v obci Teplý Vrch, odkiaľ sa môžete aj s ostatnými vydať Krížom krážom týmto mikroregiónom. Zraz je v sobotu o 10:00 hod. pred Obecným úradom Teplý Vrch. Okrem spoznávania okolia zo sedla bicykla sa môžete tešiť na ukážky hasičskej či policajnej techniky a mnoho ďalšieho. Pohybom bude žiť aj Tisovec. Práve tam sa v sobotu uskutoční Tenisový turnaj detí a mládeže, miestom konania je Športový areál R. Valenta.

Turistiku, ale už po svojich, si môžete dopriať v neďalekom Muráni, kde sa rovnako v sobotu uskutoční 11. ročník Memoriálu Juraja Marianiho, ktorý organizuje Spoločnosť priateľov abstinentov Slovenska, klub abstinentov Juraja Marianiho. Z obce sa účastníci vyberú na hrad Muráň a po jeho návšteve si v oddychovej zóne obce pochutia na guľáši.

Zdroj: Rimava.sk, regiomalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross