No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na veľkonočné sviatky: Štartuje sokoliarska sezóna aj festival zabíjačkových špecialít

Foto ilustračné.

Aj veľkonočné sviatky budú bohaté na podujatia. V našich regiónoch budete môcť navštíviť niekoľko zaujímavých akcií. Chystáte sa niekam? Ak ešte neviete, ako budete tráviť voľné dni, možno vás zaujmú naše tipy. Viete o nejakom podujatí, ktoré sme nespomenuli my? Napíšte nám svoj tip do komentárov.

Veľká noc v Mojíne

Sokoliari v Mojíne už tradične otvárajú sokoliarsku sezónu na Veľkú noc. Ich vystúpenie si môžete pozrieť počas sviatkov každý deň od piatku (29. marca) až do pondelka (1. apríla) vždy o 15-tej. Tešiť sa môžete aj na sprievodné aktivity, ktoré budú k dispozícii po celý rok ako mini zoo, elektrické autíčka pre deti, vzduchovková strelnica, laserová strelnica, lukostrelecký areál, 3D lukostrelecký chodník, grilovací kútik s možnosťou opekania aj prenájmu a pre väčšie deti je pripravená možnosť vyskúšať si ako sa kosí s malotraktorom John Deere alebo AL-KO.

Článok pokračuje pod reklamou


Zdroj: Archív Sokoliarstvo Kanát

Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


Palócka Veľká noc na Fiľakovskom hrade

Na Veľkonočný pondelok (1. apríla) o 10:30 už po sedemnástykrát otvorí svoje brány tradičné podujatie Palócka Veľká noc na Fiľakovskom hrade. Pre návštevníkov je pripravený bohatý folklórny program, v ktorom vystúpi Folklórny súbor Palóc z mesta Szécsény, Folklórny a divadelný súbor Dubkáčik z Buzitky a Gergely Agócs a jeho ľudová hudba.

Miestne folklórne kolektívy bude zastupovať Spevácka skupina Foncsik, Detský folklórny súbor Jánošík a Detský folklórny súbor Szederinke. Záujemcovia si môžu na hradnom nádvorí vyskúšať rôzne techniky zdobenia vajíčok, naučiť sa základy zdobenia perníkov a vyhotoviť si veľkonočné figúrky z pálky. Program spestria okrem tvorivých dielní aj sprievodné aktivity ako lukostreľba, jazda na koni, ochutnávka jahňaciny či svätenie jedál.

Tradičný veľkonočný jarmok sa uskutoční od 10-tej na Podhradskej ulici a na hradnom nádvorí. Vstupné na hrad a na podujatie je 5 eur, zľavnené vstupné 2,50 eur. 


Klobása fest Buzitka

Už v nedeľu (31. marca) vás v obci Buzitka čaká Medzinárodný festival zabíjačkových špecialít. Organizátori slubujú okrem krásneho počasia aj rôzne dobroty, perfektnú hudbu, bohatú tombolu, detské atrakcie, rôzne predajné stánky. Súťažiť bude až 20 tímov a vstupné na podujatie je zadarmo.

Zdroj: Archív Klobása fest Buzitka

Halič si pre vás pripravil program na nedeľu (30. marca), ktorý sa uskutoční na Podzámockom námestí, kde budú postrácané sladké dobroty. Na Haličské vajíčkovanie si nezabudnite priniesť košík na zbieranie.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross