No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Čakajú nás hradné hry, mliečna farma, varenie a jarmok, beh, rýchle autá, futbalový zápas i heligonkári

Zdroj: FB MAS Malohont a Región Gmemer

GEMER/NOVOHRAD – Ďalšie podujatia nás čakajú aj uprostred júna. V našich regiónoch je naozaj z čoho si vyberať. Dnešný piatkový deň a nasledujúci víkend bude skutočne nabitý rôznymi akciami.

Ak ešte nemáte plány, dávame vám do pozornosti niekoľko podujatí na najbližší piatok a sobotu (14. a 15. jún).


Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


Podujatie Muránske hradné hry 2024 bude opäť plné histórie, zábavy a dobrodružstiev. V túto sobotu, 15. júna, od 10:00 sa na Veľkej lúke začne prezentácia stredovekých remesiel, ochutnávka stredovekej gastronómie i historických vín a regionálnych produktov. Na vás a vaše deti čaká na Muráni veľa zážitkov.

Zdroj: FB Región Gemer

Článok pokračuje pod reklamouV piatok 14. júna o 20:00 si môžete pozrieť divadelnú adaptáciu knihy "Tenhle pokoj se nedá sníst" od rimavskosobotskej autorky Nicol Hochholczerovej. Predstavenie uvedie brnianske divadlo Kam jdeš?. Tento literárny debut je otvorenou výpoveďou o šesťročnom vzťahu medzi dvanásťročnou Terezou a jej päťdesiatročným učiteľom výtvarnej výchovy. Kniha odhaľuje konkrétne scény tohto toxického vzťahu a mocenskej manipulácie zo strany učiteľa. Upozornenie: Predstavenie obsahuje scény a témy týkajúce sa zneužívania maloletej, čo môže byť pre niektorých divákov citlivé alebo znepokojujúce.

Zdroj: Citadela

V rámci Dňa otvorených dverí na mliečnych farmách môžete so svojimi deťmi zavítať na farmu v Bottove. Toto podujatie sa realizuje vďaka slovenským prvovýrobcom a spracovateľom mlieka z Mliečneho fondu. Zraz bude v sobotu 15. júna o 10:00 pred Kultúrnym domom v Bottove. Program začne krátkym privítaním a príhovorom. Po odovzdaní darčekov pre deti nasleduje o 10:30 hod., návšteva farmy po skupinkách, ktorej súčasťou bude obhliadka maštale a malých kravičiek. Občerstvenie a zábava pre deti budú zabezpečené.

Zdroj: Roľnícka spoločnosť, a.s. Bottovo

Zúčastniť sa tento víkend môžete i bežeckej akcie. Hlavnou organizátorkou behu pre nádej, ktorý prebehne pod záštitou Nadácie Chadim´s charity, je Marcela Vrábeľová. Beh sa uskutoční 15-teho júna spred Základnej školy Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote. Registrácia začína o 9:00 na mieste konania akcie. Hlavným programom popri vyhodnotení behu bude popoludňajší koncert, tombola a vyhlásenie vyzbieranej sumy na podporu Tomáška a Oliverka Kalászovcov.

Táto suma bude po behu odovzdaná rodine na ich liečbu a rehabilitáciu.

Zdroj: Chadim´s charity

Jarmok tradičných remesiel a súťaž vo varení halušiek HALUŠKE sa uskutoční v Rimavských Zalužanoch 15. júna od 10.00 hod. Na jarmoku môžete stretnúť remeselníkov a miestnych producentov z regiónov Gemer-Malohont, Novohrad, ako aj iných kútov Banskobystrického kraja. Okrem tradičnej jarmočnej atmosféry je súčasťou podujatia množstvo sprievodných aktivít. Nebude chýbať súťaž vo varení halušiek a bohatý folklórny program. Gurmánov potešia tradičné jedlá i miestne špeciality.

Zdroj: FB MAS Malohont

Na štadióne v Rimavskej Sobote sa 15-teho júna odohrá zápas medzi futbalovými legendami spred 30-tich rokov. Výkop medzi družstvami Slovan Rimavská Sobota vs Internacionáli SR Klub ligových kanonierov bude o 15:30. Organizátormi podujatia sú bývalí hráči Slovan Rimavská Sobota v spolupráci s mestom Rimavská Sobota. Cieľom podujatia je stretnutie hráčov, ktorí sa podieľali na historických úspechoch pred 30-timi rokmi. Pozvánka by mohla osloviť najmä tých, ktorí chodili na zápasy a boli súčasťou spoločných úspechov rimavskosobotských futbalových legiend Slovanu. 

Zdroj: archív Anton Spišák

Na stretnutie heligonkárov sa môžete tešiť v Kokave nad Rimavicou. V sobotu (15. júna) o 14:00 v sále Kultúrneho domu. Účinkovať budú heligonkári a speváci z rôznych obcí a miest Slovenska. Podujatie bude moderovať Marcela Čížová.

ZdroJ. FB

Jednou z najtypickejších gemerských špecialít sú gemerské guľky. Na guľky má každá dedina, dokonca i rodina svoj vlastný recept, ktorý sa dedí z generácie na generáciu. Hlavnými ingredienciami sú zemiaky a mäso. Gemerské guľky si pravidelne nachádzajú nadšencov aj za hranicami regiónu na festivaloch. XVIII. ročník súťaže vo varení gemerských guliek sa uskutoční 15. júna od 09:00 hod., v areáli futbalového štadióna v Jelšave.

Zdroj: FB Región Gemer

Priaznivci automobilových pretekov, zvuku motorov a vône benzínu sa môžu tešiť už teraz. Čaká nás dvanásty ročník motoristických pretekov Oždianske serpentíny, ktoré sa uskutočnia v dňoch 14. – 16. júna v obci Ožďany. Preteky v Ožďanoch majú už dlhú históriu. Prvé ročníky boli organizované nadšencami automobilov na amatérskej úrovni. V súčasnosti sa organizujú podľa Medzinárodných športových poriadkov (MŠP) FIA, ktoré dovoľujú sa pretekov zúčastniť len jazdcom s platnou licenciou.


Medzinárodný organový festival Vivat vox organi z Banskej Bystrice vyráža na cesty. So svojím programom zavíta už túto sobotu do Jelšavy a Rimavského Brezova, aby sem na Župné koncerty priniesli to najlepšie zo starej hudby. Koncerty Le nuove musiche, s podtitulom Cara mia cetra, sa uskutočnia už túto sobotu 15. júna o 15:00 zaznejú v gotickom Evanjelickom kostole v Rimavskom Brezove a o 18:00 v Coburgovskom kaštieli v Jelšave, Koncerty pre poslucháčov prinesú jedinečnú možnosť vypočuť si renesančnú hudbu na historických hudobných nástrojoch,

Zdroj: BBSK

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross