No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovec a Hajnáčka získali peniaze od SFZ. Rukavica: Rekonštrukcia nám padne vhod

6. apríla 2022 | | | |  | 
Dorastenci Tisovca. Zdroj: Peter Rukavica

TISOVEC/HAJNÁČKA - Slovenský futbalový zväz (SFZ) rozdá 226 uchádzačom až 2,55 milióna eur. Na utorkovom (5. 4.) zasadnutí o tom rozhodli členovia Výkonného výboru SFZ.

Podpora do miest a obcí poputuje v rámci projektu EURÁ z EURA. Ten je financovaný z 9-miliónovej odmeny za účasť slovenského reprezentačného výberu na EURO 2020 a zameriava sa na dobudovanie amatérskej futbalovej infraštruktúry.

Článok pokračuje pod reklamou


Z nášho okresu sa najviac darilo mestu Tisovec, ktoré získalo 12-tisíc eur a obci Hajnáčka, ktorá získala rovnakú sumu. "Finančné prostriedky z projektu EURÁ z EURA chceme využiť na výmenu plastových okien a dverí v priestoroch šatní hostí, šatní domácich a hospodárskej miestnosti," uviedol pre Rimava.sk manažér MŠK Tisovec Peter Rukavica.

Ako ďalej Rukavica povedal, úspešným žiadateľom je mesto Tisovec, keďže klub je vo vlastníctve mesta. "Som rád, že sme uspeli v tomto projekte, nakoľko takáto rekonštrukcia nám padne vhod. Budem veľmi rád, ak sa nám podarí do budúcna uspieť aj v ďalších projektoch, ktoré SFZ pripraví na infraštruktúru amatérskych klubov na Slovensku," uzavrel Rukavica.


Prečítajte si tiež na partnerskom portáli Novohradské.sk: Haličania idú modernizovať. Na novú tribúnu získali 10-tisíc eur, na obnovu telocvične 20-tisíc


Čo sa týka okresu Lučenec, peniaze od zväzu putovali do viacerých obcí. Najväčšiu čiastku získalo mesto Lučenec, konkrétne 15-tisíc eur. Viac sa dočítate tu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross