No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovec čaká veľké asfaltovanie, nový povrch pribudne v lokalitách po celom meste

TISOVEC – Asfaltovanie častí komunikácií v rámci celého mesta je jedna z aktuálnych investičných akcií, ktorú bude počas leta realizovať samospráva Tisovca. Ako Rimava.sk informovala primátorka Irena Milecová, práce sa začnú v priebehu mesiaca august.

Ako uviedla ešte na májovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, finančná komisia na asfaltovanie vyčlenila z rozpočtu mesta 200 000 eur. „Konečná suma je však po verejnom obstarávaní nižšia. Som rada, že sa to podarilo a môžeme sa pustiť do týchto opráv,“ konštatovala primátorka.

Článok pokračuje pod reklamouObnovy sa podľa jej slov dočkajú úseky na sídlisku Stred či okolo bytových domov na dolnom sídlisku, ale aj pri novostavbe ihriska Žihadielko, ktoré Tisovec získal v súťaži spoločnosti LIDL. Asfaltovať sa bude tiež pri vstupe na tisovské kúpalisko či okolo areálu školy. Nový povrch pribudne i okolo sociálnej bytovky na Jesenského ulici a na mnohých ďalších miestach. „Sú to napríklad rôzne spojky, nazbieralo sa toho dosť,“ dodala Milecová.

Ďalšie časti komunikácií by v Tisovci chceli asfaltovať aj budúci rok. „Zostáva nám napríklad úsek od bývalého Srdiečka do Rimavy, spojka z Muránskej ulice na Skaličku, ako aj časť na Rimavskej Píle či smerom ku vápenke, kde sú garáže. Tam však musíme urobiť aj rigoly,“ avizovala primátorka s tým, že opravované úseky nadviažu na zrekonštruovanú cestu I/72 cez mesto.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross