No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Bazén s teplou vodou otvoria o pár dní, občan sa za kritiku stále neospravedlnil

11. mája 2011 |  | | |

Tisovčania sa budú môcť kúpať už o pár dní, koncom tohto týždňa samospráva plánuje otvorenie 20 metrového bazéna s vyhrievanou vodou v areáli Základnej školy Dr. V. Clementisa. Rimava.sk informoval viceprimátor Tisovca Jaroslav Lacko. Ako dodal, termín otvorenia je navrhnutý na nedeľu, 15. mája, v závislosti od počasia. Prevádzkovať by sa mal do konca septembra.

Bazén sa nachádza v areáli základnej školy, pri ktorej sú tenisové kurty, minifutbal a basketbalové ihrisko. Tisovskí poslanci na svojom uplynulom zasadnutí okrem odsúhlasenia cenníka služieb udelili zóne štatút športového areálu Rudolfa Valenta, dlhoročného učiteľa a športového funkcionára v Tisovci. Podľa slov viceprimátora sa tento rok budú zvyšovať ceny pre domácich obyvateľov. "Náklady na bazén sú dosť vysoké a preto domáci a obyvatelia Rimavskej Píly budú mať túto sezónu zľavu nie 50, ale iba 20 percent," povedal pre Rimava.sk Lacko, podľa ktorého samospráva chce znížiť stratovosť prevádzky.

Nový bazén v hodnote približne 336 tis. eur bol pustený do prevádzky už v minulom roku. Jeho spustenie však vyvolalo u niektorých Tisovčanov kritiku na predraženosť. Tisovčan Pavel Cibuliak kritizoval výstavbu mestského bazéna na internetovej stránke mesta. Poslanci sa na to rozhodli reagovať a prijali uznesenie, v ktorom žiadali jeho ospravedlnenie do októbra minulého roka. Občan to však neurobil a naďalej trvá na svojej kritike. Skutočná hodnota bazéna je podľa neho približne tretinová. Primátor Tisovca Peter Mináč dal urobiť znalecké posudky, ktoré potvrdili cenu, za ktorú mesto bazén postavilo. "Cibuliak sľuboval iné posudky, do dnešného dňa neviem, že by ich na úrad predložil," tvrdí viceprimátor Lacko.

"Nezávislého znalca už mám a posudok predložím," povedal včera pre Rimava.sk Cibuliak, ktorý ako tvrdí, uznesenie stále platí a on sa neospravedlní. "Zaujímalo by ma, že či tí, ktorí robili tie posudky, by ich rovnako ohodnotili aj keby ich robili pre seba," hovorí Cibuliak, podľa ktorého sú posudky zmanipulované a ich tvorcovia by mali vrátiť licenciu. K daňovému podvodu prirovnal aj vyplácanie faktúr prostredníctvom mestského podniku tretej firme bez navýšenia. "Idem podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a nech sa to vyšetrí," uzavrel Cibuliak.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Tisovčan naďalej trvá na tom, že mestský bazén je predražený. Chce sa obrátiť na políciu aj nezávislého znalca
Tisovský primátor predražené vybudovanie bazéna odmieta, na úrade prebieha audit
Doplnené: Tisovská samospráva hrozí za kritiku svojmu občanovi žalobou
V Tisovci dokončujú nový bazén, v R. Sobote sa kúpať dá v plavárni


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross