No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Dni mesta majú byť poďakovaním pre ľudí, čaká ich bohatý program

28. júna 2018 |  | |

Tohtoročné Dni mesta Tisovec, v okrese Rimavská Sobota, majú byť aj o poďakovaní obyvateľom, za ich dlhoročnú prácu. Vyhlásil to primátor približne štvortisícového mestečka Tisovec, Peter Mináč, podľa ktorého ľudia dali ich mestu v uplynulých rokoch strašne veľa energie. „Chcem aby Dni mesta boli pre nich poďakovaním za ich prácu a spoluprácu,“ povedal pre Rimava.sk primátor Tisovca, ktorý je na Slovensku po 28 rokoch najstarším primátorom vo funkcii. „Máme to už všetko pripravené. Budeme sa snažiť, aby to bolo na jednotku s hviezdičkou. Pre mňa to bude posledné slávnostné zastupiteľstvo z funkcie primátora,“ povedal Mináč. Po zasadnutí Mestského zastupiteľstva a udelení ocenení má na pódiu vystúpiť Sima Martausová sympatická a skromná speváčka, ktorá sa nadchýna krásou v maličkostiach. „Bolo to mojím želaním, aby vystúpila v Tisovci,“ povedal Mináč, ktorý si ju obľúbil na vystúpení v synagóge v Lučenci.

 

„Má fantastickú pozitívnu energiu, veľmi sme si ju obľúbili,“ uviedol Mináč, podľa ktorého hlavnou myšlienkou osláv však bude „Ľudia mestu“. Pôjde o vystúpenie domácich kultúrnych súborov a športových klubov, žiakov miestnych škôl na tribúne pred základnou školou. „Oni vystúpia a súčasne dostanú odomňa darček v podobe toho profesionálneho programu,“ dodal. Podľa primátora Tisovca je veľmi rád, že ani jeden súbor nezanikol počas jeho pôsobenia i napriek tomu, že to prešlo pod samosprávu. „Všetky súbory fungujú, divadelníci, folkloristi, mažoretky, dychovka či mužský spevokol, získať ľudí na takú aktivitu je pritom výnimočné,“ zhodnotil Mináč a dodal, že napríklad v Revúcej zanikla dychovka a u nich už dávno nevidel také dobré vystúpenia.

Samotné oslavy potom majú pokračovať ešte dva dni. V piatok po volejbalovom turnaji vystúpi FS Šarišan a druhý deň osláv ukončí v kinosále MsKS Divadelný súbor Daxner predstavením Bežný deň v nemocnici XY.

Pozrite si krátky záznam z vystúpenia Simy Martausovej z roku 2017 v Čiernom orlovi v Rimavskej Sobote

Sobota, 30. júna, bude pestrá už od rána, kedy o 8:00 hod. v záhrade MsKS otvoria brány kulinárskeho dvora, kde si návštevníci pochutnajú na kotlíkových špecialitách. Nebude chýbať jarmok, kedy po jeho prejdení si na svoje prídu tí najmladší. Pre nich sú pripravené detské divadelné predstavenia na Nádvorí Radnice. Krátko po poludní sa zabavíte na koncerte skupiny STOP-ka z Michalovej. Kapelu neskôr vystrieda koncert speváka Dušana Grúňa či Marcely Laiferovej. Večerná zábava bude pod taktovkou speváčky Kristíny, po nej sa predstaví Vašo Patejdl a jeho posledné skladby vystrieda o 22:00 hod. ohňostroj. Oslavy však nebeským divadlom neskončia. Hodinu pred polnocou sa môžete v spoločenskej sále MsKS tešiť na diskotéku v podaní známeho Jula Viršíka, ktorý dá bodku za 24. Dňami mesta Tisovec.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross