No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/FOTO: Študentov zachraňovali z vykoľajeného vlaku

24. septembra 2014 |  | | | | |

cvicenie-na-zeleznici-hasiciV Tisovskom tuneli zachraňovali z vykoľajeného vlaku stredoškolských študentov. V ťažko dostupnom teréne počas krajského taktického cvičenia, ktoré bolo zamerané práve na likvidáciu mimoriadnych udalostí v železničnej doprave, zasahovalo niekoľko desiatok záchranárov. Ako Rimava.sk informoval okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Rimavskej Sobote Marek Laššák, zásah bol náročný tým, že v prvom slede zasahovala neďaleká stanica z Hnúšte v maximálnom počte piatich príslušníkov.

 

pplk. ing. marek lassak„Pri počte 20-tich zranených to bolo dosť zložité, aj keď sa na mieste nachádzali traja zdravotníci,“ povedal Laššák a dodal, že zo začiatku išlo hlavne o cvičenie tunajších hasičov, ktorí si až do príchodu posíl mali zorganizovať prácu na mieste aj s takýmto malým počtom príslušníkov.

Okrem hasičov na mieste zasahovali aj ďalšie zložky integrovaného systému a špecialisti zo železničnej spoločnosti. Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ Dušana Sľúku cieľom taktického cvičenia bolo zdokonaľovať jednotlivé zložky a spoluprácu medzi nimi. „Mali nad sebou rozhodcu, ktorý sleduje situáciu,“ priblížil riaditeľ, podľa ktorého bude akcia vyhodnotená v priebehu mesiaca. Udalosť podľa neho imitovali v neprístupnom teréne aj kvôli tomu, aby mohli využívať drezinu na prenos postihnutých osôb do miesta záchrany.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=US7bLR4HW9Q" width="600" height="388"]

Okrem Tisovca v priebehu dňa vybrané zložky zasahovali v Brezne, Zvolene či Hronskej Dúbrave. Súčasťou cvičenia bola nehoda na železničnom priecestí, únik nebezpečnej látky, únik motorovej nafty z nadzemnej nádrže a požiar prírodného prostredia v ťažko dostupnom teréne v blízkosti železničnej trate.

 

Počas taktického cvičenia na železnici v Tisovci sa dopoludnia stali aj dve reálne nehody, ktoré neplánovane preverili záchranárske zložky. Ku kolíziám došlo neďaleko Kokavy nad Rimavicou a následne medzi Tisovcom a Hnúšťou.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross