No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovec nemá za sebou najúspešnejšiu jeseň. Sme radi, že sme odohrali všetky zápasy, povedal Rukavica

Zdroj foto: Diana Sopociová

TISOVEC – Futbalisti MŠK Tisovec majú za sebou jesennú časť 6. ligy skupiny D. Tisovec sa po 13-tich zápasoch nachádza na 13. mieste, za sebou nechali len Nenince a Bušince. My sme vyspovedali manažéra klubu Petra Rukavicu, ktorý nám jesennú časť zhodnotil.

"Jesennú časť súťažného ročníka 2022/2023 z pohľadu manažéra klubu hodnotím z dvoch pohľadov. Cieľ, ktorý sme si v lete dali, odohrať všetky duely, sme splnili. No s výsledkami to už bolo horšie, ale sme radi, že chlapci boli ochotní nastupovať na všetky zápasy, aj keď ich často trápili choroby," povedal Rukavica.

Článok pokračuje pod reklamou


Všetci hráči sú podľa neho buď na vysokých školách, alebo cez týždeň pracujú mimo Tisovca. "Z toho dôvodu je problematické sa stretnúť aj na tréningoch. Sme radi, že chlapci si v nedeľu zariadia čas tak, aby zápas odohrali. Máme napríklad hráča Lukáša Ladičku, ktorý pracuje v Nemecku, ale vždy sa snaží prísť domov tak, aby odohral aspoň dva duely po sebe, ale veľké ďakujem patrí všetkým hráčom z kádra, že v nedeľu obetujú svoj čas pre futbal," opísal situáciu.

Rukavicu najviac mrzí zápas, ktorý Tisovčania prehrali v Dačovom Lome v poslednom kole 2:3. "Je asi ťažko povedať, ktorý zápas bol najhorší. Chlapci sa snažili bojovať vo všetkých stretnutiach. Z môjho pohľadu najlepší zápas bol doma proti Olovárom, keď súper vyrovnal až v 94. minúte na konečných 1:1," zhodnotil.

Káder Tisovca by bolo podľa jeho manažéra určite potrebné doplniť, no uvidí, aké budú mať možnosti. "Bohužiaľ, mladí ľudia z Tisovca odchádzajú, takže aj prípadní hráči z dorastu končia v kluboch v okolí Bratislavy ako sú aj bratia Zelenákovci, Denis Vengrín alebo aj Michal Nagaj," vysvetlil situáciu.

Článok pokračuje pod reklamou


V závere Rukavica uviedol, čo bude potrebné urobiť ďalej a čo sa bude diať v klube cez zimu. "V prvom rade si musíme sadnúť spoločne všetci funkcionári klubu už aj s novým primátorom Jánom Vengrínom a nájsť spoločné riešenie, aby futbal v Tisovci fungoval naďalej," uzavrel Rukavica.

Futbalisti Tisovca obsadili v jesennej časti 13. miesto z 15-tich tímov. V zápasoch získali dve výhry (v zápasoch s Buzitkou a Nenincami), dve remízy (v zápasoch s Bušincami a Olovármi) a deväť prehier. Jarnú časť začne klub 26. marca 2023 na domácom trávniku s poslednými Bušincami.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross