No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Služobne najstarší primátor učinil najťažšie rozhodnutie

7. júla 2018 |  | |

Služobne najstarší primátor z okresu Rimavská Sobota, Peter Mináč, už v nasledujúcich komunálnych voľbách kandidovať nebude. Ako pre Rimava.sk uviedol, už to nič neovplyvní. „Som rozhodnutý,“ povedal Mináč, ktorý sa na dôchodok podľa veku dostane zhruba mesiac po skončení jeho volebného pôsobenia.

Vo funkcii primátora strávil sedem funkčných období, celkovo 28 rokov. Podľa jeho slov je to najťažšie rozhodnutie v živote. „Iné je rozhodnúť sa kandidovať, ale ťažšie je rozhodnúť sa, kedy nekandidovať,“ tvrdí skúsený primátor, podľa ktorého majú príležitosť dostať aj mladí, nielen kandidáti v dôchodkovom veku. „V živote si treba vedieť užiť aj príjemné chvíle ako dôchodca, senior,“ dodal s úsmevom primátor, ktorý tvrdí, že medzi najdôležitejšie v takejto funkcii patrí podpora u partnerov, rodiny, manželky či manžela. „Rodinné zázemie je veľmi dôležité na podporu takej funkcie a potom mať okolo seba dobrý tím ľudí. Vedieť ich získať a nadchnúť ich na túto prácu,“ dodáva.
Mináč je na primátorskej stoličke už od roku 1990, teda sedem volebných období. To robí z neho služobne najstaršieho primátora. „Začínal som vo verejnej funkcii ako 30-ročný a vždy som veľmi chcel, aby s mojou prácou boli spokojní moji spoluobčania,“ priblížil primátor. Ako ozrejmil, táto práca potrebuje celého človeka, čo sa odzrkadlilo podľa jeho slov aj v jeho súkromnom živote a výchove jeho dvoch dcér. „Som rád, že dcéry majú svoj vlastný život a sú úspešné a stretávame sa,“ poznamenal s tým, že dnes si vie úprimne priznať kde pri výchove urobil chybu. Prácu primátora však vykonával aj s podporou svojej druhej manželky.

„V roku 2006 som sa druhýkrát oženil, pri mojom životnom jubileu 50 rokov,“ podotkol. Ako spomenul, jeho rozhodnutie, že nebude kandidovať ďalšie volebné obdobie už bolo v roku 2017 po Dňoch Mesta Tisovec. „Oficiálne som hovoril vo februári 2018, že nebudem kandidovať. Pracovné záležitosti vykonávam tak, aby som čo najviac rozbehnutých projektov dokončil,“ podotkol

Hoci etapa primátora u Mináča končí, do budúcna má vo verejnom živote ešte pôsobiť. „V súčasnosti kandidáta za stranu SMER SD nemáme, avšak na pozície poslancov áno, takýto zámer kandidovať na poslanca MsZ mám aj ja,“ ozrejmil. Okrem primátorskej funkcie zastáva funkciu aj predsedu Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu (ZMOGAM), kde vykonáva post predsedu sekcie dopravy, výstavby, hospodárstva a energetiky. Okrem toho je v súčasnosti členom komisie dopravy pri zastupiteľstve BBSK.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross