No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Sťažnosť na výberové konanie v domove sa potvrdila, šéfa budú hľadať odznova

zo zasadnutia Zastupitelstva BBSK v JelsaveSťažnosť občana sa potvrdila. Víťazka výberového konania, ktorá sa mala stať riaditeľkou Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb v Tisovci, nesplnila jednu z podmienok, keďže nemala dostatočnú prax v riadiacej funkcii. Šéfa či šéfku zariadenia budú preto hľadať nanovo. Informoval o tom hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja Miroslav Belička.

Ako pripomenul, predseda kraja Marian Kotleba odmietol zaradiť návrh na vymenovanie riaditeľky domova do programu januárového zasadnutia Zastupiteľstva BBSK, ktoré sa konalo v Jelšave.  Dôvodom bolo, že dostal písomnú sťažnosť od občana, podľa ktorej výberové konanie a výsledky neboli v súlade so zákonom. Župan uviedol, že chce sťažnosť preveriť. „Nešlo o spochybnenie práce výberovej komisie, skôr spochybnenie podkladov. Nič zlé sa nestane, keď nevymenujeme riaditeľku teraz,“ povedal v januári Kotleba.

Podľa slov hovorcu kraja prešetrenie sťažnosti potvrdilo jej opodstatnenosť. "Víťazka výberového konania nesplnila jednu z podmienok výberového konania a to minimálne trojročnú prax v riadiacej funkcii. Na obsadenie miesta riaditeľa/riaditeľky Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb v Tisovci bude preto vyhlásené nové výberové konanie," informoval Belička.

Výberové konanie vypísal kraj ešte vlani na jeseň, po tom, ako riaditeľka k 30. júnu odišla do dôchodku na jej vlastnú žiadosť. Pre Rimava.sk to vtedy uviedla bývalá hovorkyňa kraja.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross