No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Študenti vytvorili náučný chodník, ktorý priblíži život sysľa pasienkového

Študenti Evanjelického gymnázia v Tisovci opäť uspeli so svojím projektom na jednej zo súťaží v rámci Slovenska. Tento raz sa zapojili do súťaže s názvom Tatranskí rytieri, kde obsadili prvé miesto. Prvenstvo získali za svoj projekt „Poďte s nami za sysľami“, v ktorom kreatívne navrhli náučný chodník. Od piatku, 5. októbra, si tak sysle ako aj ich život môžete pozrieť okrem Muráňa už aj v Tisovci.

Víťazstvo v tejto súťaži však neostalo len na papieri. Na svoj projekt získali študenti ako víťazi súťaže aj finančné prostriedky na jeho zrealizovanie. A tak im nič nebránilo, aby tak vytvorili v Tisovci na lúke Pod Okrúhlou skalou náučný chodník, ktorý bude mať štyri zastavenia s informačnými panelmi, ktoré návštevníkom poskytnú informácie o lokalite a o živote sysľa pasienkového. Nebude to však „len“ prechádzka, na rovnakom mieste je vytvorené aj sysľovisko s 50-timi jedincami sysľa pasienkového. „Náučný chodník bude obsahovať náučné tabule i smerovníky smerom k vytvorenému sysľovisku. Taktiež bude prezentovať sysľa pasienkového, ktorý má už pár rokov vytvorené sysľovisko pri Muráni a naši žiaci už druhý rok čistili priestor, kde sa vypustila jedna rodina sysľov,“ priblížila pre Rimava.sk riaditeľka Evanjelického gymnázia v Tisovci Miroslava Štefániková. Ako ďalej uviedla, žiaci gymnázia sa budú podieľať na vytváraní priaznivých podmienok pre rozmnožovanie sysľov. V tom im budú pomáhať aj zamestnanci Národného parku Muránska planina, ktorý bude mať tento chodník v správe.

Tatranskí rytieri
Projekt Tatranskí rytieri je určený pre základné a stredné školy na území Slovenska. Cieľom projektu je podnietiť mladú generáciu k inovatívnym myšlienkam, k ochrane prírody, tvorbe riešení či vyjadrení svojich postojov prostredníctvom reálnych diel, videí alebo realizovateľných projektov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross