No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: V meste sú štvrtý deň bez elektriny aj pitnej vody

19. mája 2014 |  | 

ilustračné fotoNásledky silného vetra pociťujú v Tisovci doteraz, niektorí obyvatelia sú bez elektriny a pitnej vody. Ako povedal primátor Tisovca Peter Mináč, elektrina vypadla vo štvrtok po silnej víchrici. „Dve ulice sú odvtedy bez elektriny a aj bez vody, pretože nefungujú elektrické čerpadlá. Ľudia nemajú doma pitnú vodu, kazí sa im mäso v mrazničkách, sú podráždení,“ uviedol pre agentúru SITA primátor. Podľa neho nikto do nedele nemal záujem povedať, dokedy budú poruchu opravovať. Vodu zatiaľ vozia v cisternách.

Okrem ľudí sa výpadok elektrickej energie dotýka aj troch firiem. „Strojárska firma zamestnáva 350 ľudí, ďalšie dve po 30,“ povedal Mináč, podľa ktorého sa ešte v meste nestalo, aby boli bez elektriny štyri dni. „Stali sa poruchy, ale vždy do 24 hodín našli riešenie. Železnice robili v piatok, aby mohli chodiť vlaky v sobotu, cesta bola zavalená a dokázali ju sprevádzkovať do 24 hodín. Jedine elektrárne sa na nás vykašľali,“ vyhlásil primátor Tisovca.

Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa spoločnosti Stredoslovenská energetika Jana Bolibruchová, robia všetko pre to, aby bola dodávka elektrickej energie obnovená čo najskôr. Pripomenula, že silný vietor spôsobil kalamitnú situáciu. V lokalite Tisovec ide podľa jej slov o rozsiahle plochy, v rozmeroch niekoľko kilometrov, na ktorých sú popadané stromy, polámané vedenia s pretrhnutými vodičmi. "Z týchto miest je nevyhnutné odstrániť popadané stromy, doslova sa prepíliť k nášmu zariadeniu a postaviť nové vedenie," informovala a dodala, že pre nedostupný terén musia využiť aj vrtuľník.

"V súčasnosti je bez obnovenej dodávky elektriny v lokalite približne 300 odberateľov, robia sa prípravné práce a vymieňajú konzoly," uviedla hovorkyňa a spomenula, že s primátorom mesta komunikuje generálny riaditeľ spoločnosti. "Hľadáme spoločné riešenie pre náhradné, hoci výrazne obmedzené zásobovanie elektrickou energiou, napríklad formou agregátu," priblížila Bolibruchová, podľa ktorej by práce mohli ukončiť koncom týždňa, ak sa situácia neskomplikuje.

Doplnené o 14:50 hod.:

Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Slavomíra Vogelová, v Tisovci v súčasnosti nie je pitná voda v časti Rimava, kde majú vlastný zdroj pitnej vody a v časti Slávča. "Tá je zásobovaná prostredníctvom hydroforovej čerpacej stanice, ktorá je momentálne nefunkčná pre výpadok elektrickej energie v tejto časti mesta. Po dohode s primátorom mesta sme poskytli na zásobovanie pitnou vodou cisternu," potvrdila hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross