No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Doplnené: Tisovská samospráva hrozí za kritiku svojmu občanovi žalobou

7. októbra 2010 |  | | | |

Tisovskí poslanci na minulotýždňovom rokovaní takmer jednohlasne odsúhlasili uznesenie proti jednému zo svojich občanov a nútia ho, aby sa za kritiku verejne ospravedlnil. Kritikovi Pavlovi Cibuliakovi v uznesení oznámili, že ak nestiahne svoje príspevky, ktorými vyjadril svoj názor na diskusnom fóre mestskej webovej stránky v komentároch a neospravedlní sa, tak podajú na neho trestné oznámenie pre ohováranie, šírenie poplašnej správy a poškodzovanie dobrého mena mesta Tisovec. Cibuliak, ktorý sa poslancom neospravedlnil, je nestranný riaditeľ  firmy v Hnúšti. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol, rozhodnutie poslancov považuje za inkvizičné.

Cibuliak v auguste a septembri v komentári vyslovil kritiku a pochybnosti o financovaní miestneho bazéna za približne 300 tisíc eur. Príspevok pritom nebol vulgárny ani agresívny. „Podstatné je, že je to nepredstaviteľne predražená investícia, kde financovanie putovalo cez Mestský podnik k súkromnej firme, a potom komu do vrecka? Deklarované náklady spolu so sponzorstvom predstavujú okolo 350 tisíc eur. Tí čo stavali nejaké stavby, mi určite dajú za pravdu, že za tieto peniaze by sa v podmienkach Tisovca dalo postaviť päť rodinných plne vybavených domov,“ uviedol v diskusii na mestskej webovej stránke a myslí si, že bazén sa dal postaviť za maximálne 66,4 tis.

"Ak táram, ospravedlním sa, ale som presvedčený o tom, že mám pravdu," povedal pre Rimava.sk Cibuliak, ktorý sa po preukázaní pravdy chystá požadovať, aby sa jemu osobne ospravedlnili. Ako tvrdí, ide mu o princíp. "A oni to nafukujú a reagujú podráždene. Keby to vydeklarovali, že koľko to stálo, tak v pohode," hovorí podnikateľ, ktorý si myslí, že takéto uznesenie je možno na Slovensku raritou. "Nemám sa za čo ospravedlniť, je to môj názor, veď každý si ho nemusí osvojiť," konštatoval.

Poslanci prijali uznesenie na návrh primátora mesta Petra Mináča. Primátor Peter Mináč bol dnes na služobnej ceste. Ako pre Rimava.sk popoludní do telefónu uviedol, je mimo úradu, že mu máme zavolať zajtra.

Doplnené o 11:45 hod.

Podľa slov primátora Tisovca Petra Mináča, nakoľko ide o dosť vážne ohováranie, stanovisko poskytnú v priebehu budúceho týždňa. "Konzultujeme veci s právnym zástupcom, ktorý bude zastupovať mesto," doplnil Mináč, podľa ktorého je zatiaľ zverejnené uznesenie, ktoré platí.

Redakcia si na základe zákona č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám vyžiadala od mesta Tisovec  kópie všetkých faktúr a zmlúv týkajúcich sa výstavby bazénu na Základnej škole V. Clementisa v Tisovci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross