No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci dokončujú nový bazén, v R. Sobote sa kúpať dá v plavárni

Po približne dvadsiatich rokoch budú Tisovčania môcť stráviť túto letnú sezónu pri bazéne vo svojom meste. Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Tisovca Peter Mináč, bazén v areáli ZŠ V. Clementisa sa dokončuje a sprevádzkovať by ho chceli do konca júla. "Tento týždeň budeme schvaľovať prevádzkový poriadok," vyjadril sa Mináč. Ako doplnil, podľa projektu mali postaviť aj detský bazén, kvôli nedostatku finančných prostriedkov museli urobiť zmenu v projekte, a zrušiť ho. Podľa primátora však v areáli pribudne oddychová zóna na ležanie. Voda v bazéne o rozmeroch 20x10 metrov bude tento rok vykurovaná na 26 stupňov plynom z kotolne, budúci rok by teplo malo byť nahradené solárnou energiou.

Pôvodný plán počítal so sumou približne 330 tis. eur. Podľa slov Mináča znížením nákladov na bazén sa dostali na sumu 300 tis. eur. Financie na výstavbu samospráva čerpá z vlastných zdrojov. "Na začiatku funkčného obdobia sme mali na výstavbu bazénov schválený úverový limit vo výške 7,5 mil. Sk," ozrejmil Mináč. Ako poznamenal, v Tisovci bol bazén pred približne dvadsiatimi rokmi. Ten však bol zastaralý, bez kanalizácie a samospráva na jeho opravu dostatok financií nemala. "Budúci týždeň musíme ešte zabezpečiť hygienu," uzavrel Mináč.

Pripravenosť rekreačných zariadení v Rimavskosobotskom a Revúckom okrese aj tento rok kontroluje Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Podľa slov vedúcej oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ Anny Vraniakovej o uvedenie kúpaliska do prevádzky už požiadali všetci okrem Tornale. "Zatiaľ sme povolili Hnúšťu, Klenovec aj Revúcu,"  hovorí Vraniaková, podľa ktorej prírodné kúpacie oblasti Drieňok a Ormet na Teplom Vrchu sú už v prevádzke. "Voda je v poriadku, všetko tam zatiaľ funguje," dodala. Zároveň pozamenala, že Rimavská Sobota neprevádzkuje žiadne rekreačné zariadenie. Rimavskosoboťania majú možnosť vycestovať aj do Poltára, kde je kúpalisko otvorené od začiatku júna. Možnosť kúpania ponúkajú v okrese Rimavská Sobota ešte prírodné jódové kúpele Číž. Podľa slov riaditeľa Technických služieb mesta Pavla Rábelyho, krytá plaváreň bude otvorená štandardne, podľa doterajších otváracích hodín.

Podľa informácií internetovej stránky RÚVZ, lokalita Zelená voda-Kurinec v prevádzke nebude,  pretože nebola zaradená do zoznamu vôd vhodných na kúpanie. Štatút mestského bazénu na Kurinci bol v júni 2008 zrušený. Ako Vraniaková potvrdila, povolenie o uvedenie do prevádzky nepožiadal ani súkromný podnikateľ Jozef Šimko, ktorý na túto sezónu avizoval spustenie bazénu. "Stavba sa ešte nakolaudovala," uzavrela Vraniaková.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross