No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tlačovku z mestského úradu si môžete pozrieť po prvýkrát v priamom prenose

tv-rimavaTlačovú konferenciu primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka, ktorého nepustili na konferenciu vlády o podpore pre okresy s vysokou mierou nezamestnanosti, si budete môcť pozrieť v priamom prenose. Zábery v HD kvalite na svoje obrazovky prinesie TV Rimava dnes. Podľa majiteľa televízie Radovana Ceglédyho sa pre živé vysielanie nielen prostredníctvom televízie ale aj internetu rozhodli pre vysoký záujem „soboťanov“ žijúcich mimo Rimavskej Soboty. „Ide o historicky prvý priamy prenos z tlačovej konferencie v meste,“ povedal rimavskosobotský podnikateľ Ceglédy. Tlačová konferencia začína o 13.00 hod., živé vysielanie môžete sledovať aj v tomto článku.

Primátora Rimavskej Soboty nepustili na konferenciu týkajúcu sa podpory najmenej rozvinutých okresov v sobotu, 20. februára, spolu s viceprimátorom a prednostom mestského úradu. Zúčastnilo sa jej viacero zástupcov okresu, starostovia zamestnávatelia, prednosta okresného úradu aj Občianske združenie Naša Sobota, ako iniciátor úvodných stretnutí na podporu regiónu. Primátora na konferenciu nepustila ochranka, neskôr mu údajne ponúkli miesto medzi novinármi. Podľa reakcie primátora Šimka na svojom profile na sociálnej sieti si nevedel vysvetliť, ako si môže Vláda SR dovoliť takto sa správať s predstaviteľmi mesta Rimavská Sobota. Zároveň sa domnieva, že ho takto trestajú len za to, že v niektorých prípadoch kritizuje jednotlivých ministrov či osobu premiéra. „Alebo snáď preto, že nie sme predstavitelia politickej strany SMER-SD,“ konštatuje Šimko.

Predseda vlády Robert Fico ho označil za výtržníka čo robí kopec kriku. "Pán primátor z Rimavskej Soboty hovoril o incidente lebo on má rád incidenty. To je taký výtržník, veľmi blízko pri Kotlebovi,“ vyjadril sa Fico po skončení konferencie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross