No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tohtoročná Vianočná burza nápadov a lásky sa blíži, výrobcovia a remeselníci sa budú prezentovať už o pár dní

4. decembra 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Opäť je tu adventný čas a k nemu patria aj podujatia, ktoré zaženú predsviatočný stres a navodia pravú vianočnú atmosféru. Jedným z takých je VIANOČNÁ BURZA NÁPADOV A LÁSKY, ktorú Mestské kultúrne stredisko organizuje aj v tomto roku.

V piatok, 8. decembra, v čase od 13:00 do 19:00 hod. v rimavskosobotskom Dome kultúry nájdete na prízemí vchodu od fontány originálne, ručne zhotovené výrobky, zabavíte sa pri skvelom programe a pri teplom čaji či punči môžete príjemne stráviť predvianočný čas. 

Burza sa aj tohto roku teší veľkému záujmu výrobcov a vystavujúcich remeselníkov, ktorí budú prezentovať a ponúkať poctivé ručne vyrobené veci, vianočné ozdoby, dekorácie, rôzne darčeky z kože, prírodné mydlá, šperky, rezbárske výrobky, výrobky z korálok, papiera, látky a iných materiálov. Viacerí budú mať v ponuke aj vianočné pečivo, med a výrobky z neho, štrúdle a podobne.

Článok pokračuje pod reklamou


"Do dnešného dňa je prihlásených 53 výrobcov, najmä šikovných žien, rôznych inštitúcií – občianskych združení, sociálnych domovov i rôznych záujmových skupín. Sú nielen z Rimavskej Soboty, ale i širšieho okolia, z Tornale, Hnúšte, Lučenca, Tisovca aj z Maďarska,“ uviedla Regina Špitálová z MsKS, ktoré podujatie organizuje. 

Popoludnie spríjemní kultúrny program miestnych kolektívov. Vystúpia Duo Nostalgia – Jozef Mikulec a Magda Rák, deti z tanečného krúžku Čisté duše, malí folkloristi z DFS Hájik a Hájiček, kapela Bluetrend , speváci zo Speváckej skupiny Lieščina a do tanca nám zahrá dychový tanečný orchester TORS. Ženský inštitút tvorivosti si pripravil tvorivú dielňu, v rámci ktorej si návštevníci v čase od 14:00 do 16:00 hod. budú môcť vyrobiť eko-ozdoby.

"Toto podujatie má veľmi milú atmosféru, ktorú sa budeme snažiť aj tento rok vytvoriť. Pripájame presný harmonogram vystúpení, aby každý mohol prísť podporiť práve tých, ktorí sú mu najmilší. Nebude chýbať vianočné občerstvenie v podobe pečenej klobásky, čaju, punču, alebo vareného vínka,“ uzavrela Špitálová.

HARMONOGRAM VYSTÚPENÍ: 

13:00 – Otvorenie podujatia
13:15 – Duo Nostalgia (Magda Rák a Jozef Mikulec)
14:30 – Čisté duše
15:00 – DFS Hájik, Hájiček
15:30 – Bluetrend
16:30 – Spevácka skupina Lieščina
17:30 – TORS (Tanečný orchester Rimavskej Soboty)


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross