No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ToM: Miestni cyklisti pretekali v novom tíme so Saganom

Partia miestnych cyklistov, ktorí prišli podporiť akciu Teatro Okolo Malohontu (ToM) v Rimavskej Sobote, mali tento rok netradičnú podporu, Ľubomíra Sagana, otca slovenského trojnásobného svetového šampióna v cestnej cyklistike. Hoci nemal natrénované, pre podporu a spropagovanie cyklistických pretekov prišiel do Rimavskej Soboty a zabicykloval si. Ako v krátkom rozhovore prezradil, išlo sa mu ťažko, bolo to primerané veku a kondícii, tento rok vraj na bicykli sedel len asi trikrát. Aj podľa úvodnej fotografie sa začlenil do novovzniknutého tímu Gruppetto Racing. Pätica priaznivcov cyklistiky mala za cieľ preteky si užiť aj napriek svojej váhe či kondícii a celý sa vrátiť do cieľa. „Ide o skupinu cyklistov, ktorá sa vytvorí za vedúcim pelotónom. Častý jav hlavne v horských etapách, kedy šprintéri a ostatní cyklisti, čo nestačia vrchárom, začnú zaostávať,“ vysvetlil pre Rimava.sk pred štartom Juraj Kepka jeden z členov. Podľa jeho slov chcel pred pretekmi potiahnuť svoj tím, no napokon ich bolo dosť, a tak ho vyslali za lepším umiestnením. Tím, ktorý sa vytvoril okolo Saganovho otca nemal tak pretekárske tempo, miestami išli rýchlosťou 18 km/h.

„Mne sa išlo výborne, počasie hralo do karát spolu s výbornými rezňami a trochou piva na občerstvovačke. Dosiahnutý čas zodpovedal rekreačnému prístupu, avšak kto z našich cyklistov okrem mňa a Konza môže povedať, že robil domestica Saganovi," podotkol s úsmevom Rastislav Maňovský. Ako zdôraznil, je rád, že Sagan prijal pozvanie ich tímu. V tíme Gruppetto Racing boli aj bratia Rasťo a Michal Svoreňovci, došli do cieľa spoločne, k záveru pretekov došiel aj Ľubomír Sagan. „Všimol si si, aké má lýtka? Už vieme, po kom má také lýtka Peťo Sagan," poznamenal s úsmevom po pretekoch jeden z cyklistov.

„Bolo to pre nás prekvapenie, že prišiel otec Petra Sagana, za čo sme radi. Bolo to spestrenie. Dúfajme, že nám urobí dobré meno pri Peťovi a aj on sa ukáže u nás," povedal riaditeľ pretekov Marek Urbančok, ktorý ocenil, že v Rimavskej Sobote vznikajú aj takéto zoskupenia nadšencov cyklistiky a zúčastňujú sa ako tím. „Ponímajú to naozaj ako výzvu, spestrenie. Majú motiváciu v lete trénovať na naše preteky čo je pozitívne, veríme, že tu bude čím viac takýchto nadšencov," dodal.

Video pretekárov ToM 2019, ako vyhral Dado z NYC jeho prvý pretek po dvoch mesiacoch trénovania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross