TOM: Napriek problémom prišiel Fejes do cieľa neohrozene, bodovali aj domáci cyklisti

Jesenné cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu už majú svojich víťazov. Ich líder opäť ukázal svoju húževnatosť v kopcoch nášho regiónu a víťazstvo mu znova priniesol nepárny, 5. ročník cyklopretekov. A tak po vyhratom 3. ročníku sa maďarský pretekár Gábor Fejes s časom 02:14:50.8 znova postavil na najvyšší stupeň víťazov a obliekol si víťazný dres v zelených farbách. Na stupeň víťazov sa však postavili aj domáci pretekári. V celkovom poradí žien si 3. miesto odniesla Adriána Škorňová z CK Rimavská Sobota.

Trať mala necelých 88 kilometrov, kde si 139 pretekárov zo Slovenska, Česka a Maďarska otestovalo svoju silu v nohách v štyroch horských prémiách. „Tempo bolo vysoké, počasie nám po dvoch upršaných ročníkoch, takže aj tomu môžeme vďačiť tak vysokej účasti,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok. Ako zároveň spomenul, okrúhly ročník bol počtom pretekárov druhým najpočetnejším. Teatro Okolo Malohontu okrem vysokej účasti a dobrého počasia bolo poznačené aj hladkým priebehom. Podľa riaditeľa pretekov nezaznamenali žiadne vážne pády na trati či iné problémy.

To si ale nemôže povedať celkový víťaz, ktorému 15 kilometrov pred cieľom praskol špic na prednom kolese, ktorý ho spomaľoval. A hoci bol na čele s pár sekundovým náskokom svoj post neustále kontroloval obzeraním sa za seba. Napriek tomu prišiel do cieľa neohrozený aj s rapkajúcim zvukom od prasknutého špicu.

Zastúpenie na pretekoch mali aj ženy. Medzi nimi boli aj dve domáce želiezka v ohni z klubu CK Rimavská Sobota. Najlepšie sa darilo Adriáne Škorňovej, ktorá si s časom 02:50:57.1 odniesla v kategórii žien 3. miesto. Na 4. mieste skončila Oľga Cabanová. Darilo sa aj mužom z rovnakého klubu. V kategórii Muži do 18 rokov si najrýchlejšie poradil Matej Volenter s časom 02:16:41.2. Na trati mal čo povedať aj najstarší pretekár, Vladimír Melo z CK Rimavská Sobota, ktorý vyhral kategóriu Muži 60 a viac rokov, a to s časom 02:39:57.3.

Kompletné výsledky nájdete TU.

Pohľad na výsledné časy pretekárov tak len potvrdzujú Urbančokove slová, že tempo bolo vysoké, a to aj napriek prevýšeniu 1200 metrov. Ako riaditeľ priblížil, priemerná rýchlosť sa pohybovala okolo 38 km/h. „Pri zjazde z Breziny mohla byť 90 a viac km/h,“ spomenul Urbančok. Teatro Okolo Malohontu tak napísali svoju piatu kapitolu, v ktorej si pretekári určite odniesli športový zážitok. „Dúfam, že všetci účastníci boli spokojní,“ dodal riaditeľ pretekov, podľa ktorého tieto preteky pomáhajú rok čo rok rozširovať cyklistickú základňu v meste a okolí.

Zdroj: Rimava.sk