Tomáš Kuvik si vybojoval bronz na súťaži v Srbsku

Zdroj: Róbert Kuvik

RIMAVSKÁ SOBOTA/SRBSKO - Rodák z Rimavskej Soboty a člen Falcon taekwondo Rimavská Sobota, Tomáš Kuvik, sa zúčastnil na medzinárodnom turnaji Sabac Open Taekwondo v Srbsku.

Tomáš si na turnaji vybojoval tretie miesto. Súťažilo sa v kategórii Poomsae - čierne pásy juniorov od 15 - 17 rokov. V tejto kategórii súťažili ešte ďalší dvaja pretekári - jeden Srb a jeden Bulhar.

V kategórii A do 73 kilogramov vyššie pásy vyhral vo štvrťfinále nad Srbom Milanovičom z Červenej hviezdy Belehrad 13:8 na body. V semifinále opäť narazil na Srba. Proti Alexovi Vasičovi prehral 20:14 na body.

Turnaja sa zúčastnilo 900 zápasníkov z 14 krajín a 72 klubov. Poďakovanie za úspechy patrí jeho trénerovi Miroslavovi Bitalovi, ako aj reprezentačnému trénerovi.