TOP: Dorota Balciarová je opäť Majsterkou Európy

6. februára 2010 |  |

Rimavskosoboťanka Dorota Balciarová včera večer v tureckom Izmire získala zlatú medailu v súbornom cvičení kata v kategórii kadetiek a obhájila tak minuloročný titul Majsterky Európy. Informáciu o čerstvom úspechu mladej karatistky pre Rimava.sk potvrdila Beata Balciarová, mama slovenskej reprezentantky.

Iba 16-ročná členka KK Nové Zámky Balciarová mala na úvod voľný žreb. V druhom kole zdolala Francúzku Huguesovú 3:2 a vzápätí si hladko poradila s Angličankou Sellovou 5:0. V semifinále zvíťazila aj nad Piperinovou zo Srbska 4:1. V dramatickom finálovom dueli napokon porazila Španielku Moratovú 3:2. Najcennejší kov vybojovala v konkurencii  26 karatistiek . Talentovaná Dorota Balciarová tak pokračuje v medailovom ťažení na najvýznamnejších podujatiach. Aktuálne je aj nositeľkou bronzovej medaily z Majstrovstiev sveta kadetov a juniorov v karate, ktorú získala v novembri minulého roka v marockom Rabate.
Na tohtoročných Majstrovstvách Európy sa oficiálne prezentovalo 768 karatistov zo 41 krajín starého kontinentu.