No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tornaľa eviduje nedoplatky za odpad vo výške 256 000 eur

24. júla 2021 | |  | 

TORNAĽA – Sumu zhruba 256 000 eur eviduje samospráva Tornale vo forme nedoplatkov za zber a vývoz tuhého komunálneho odpadu. Na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informovala hlavná kontrolórka mesta Erika Győrfiová, podľa ktorej v roku 2020 mesto vybralo na poplatkoch za tieto odpady čiastku 185 000 eur.

To je v našich podmienkach až nevídané. Od roku 2013 je to pre nás najvyšší výber pri tomto poplatku. Nesmieme však zabudnúť, že nie je celkom adekvátny zvýšeniu poplatkov. Narástla nám totiž aj výška nedoplatkov, ktorých máme na komunálnom odpade 256 000 eur,“ konštatovala hlavná kontrolórka.

Článok pokračuje pod reklamouDodala, že ide o spojené nádoby a samospráva už pri zvyšovaní týchto poplatkov vedela, že k tomu príde. „Poväčšine si môžeme povedať, že tí, ktorí neplatili tie nižšie, nebudú platiť ani vyššie poplatky,“ povedala Győrfiová.

Zároveň ale vyzdvihla, že mesto sa s koronakrízou a jej dopadmi popasovalo dobre. Ako konkretizovala, mimoriadne pozitívne hodnotí, že vývoj bežných príjmov mesta mal napriek pandémii naďalej rastúci trend. „Bežné príjmy sú jeden z našich najdôležitejších ukazovateľov,“ zdôraznila hlavná kontrolórka.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross