No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tornaľa má novú hlavnú kontrolórku. Pozíciu predtým zastávala súčasná primátorka mesta

Na fotografii Jana Zvarová. Zdroj: Reprofoto YouTube TV Tornaľa

TORNAĽA – Na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Tornali rozhodli o tom, kto bude najbližších šesť rokov zastávať funkciu hlavného kontrolóra mesta.

Prihlášku na post hlavného kontrolóra mesta Tornaľa predložili traja uchádzači – Štefan Kardos, Jana Zvarová a Zuzana Čičová. Všetci traja splnili podmienky účasti na voľbe hlavného kontrolóra mesta. Druhá menovaná bola v Tornali prijatá na polovičný úväzok a svoju funkciu začala zastávať od 15. júna.

Volebná komisia v zložení Zoltán Antal, Zsolt Herczeg a Tamás Iván rozdala 13 volebných lístkov, prostredníctvom ktorých prebehlo tajné hlasovanie a zvolenie nového hlavného kontrolóra mesta. Následne otvorila hlasovacie obálky a vyhlásila výsledok hlasovania. Jedenásť hlasov, ktorými bola zvolená hlavná kontrolórka, získala Jana Zvarová a zvyšné dva boli udelené kandidátovi Zoltánovi Antalovi. Lístky odovzdalo trinásť zástupcov mesta. Všetky boli platné.

Článok pokračuje pod reklamou


Pochádza z Rimavskej Soboty a vyštudovala odbor právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave

"Viac ako 22 rokov som pôsobila na pozícii námestníčky a riaditeľky v Slovenskej sporiteľni, v pobočke v Rimavskej Sobote, kde som počas svojho pôsobenia prichádzala do styku s rôznym typom klientely, samozrejme, aj so samosprávami. Keďže som sa venovala hlavne úverovaniu a komplexnej účtovnej dokumentácii, či už občanov, podnikateľov alebo samospráv, tak som prichádzala do styku aj s účtovníctvom, rôznymi projektami aj plánmi," povedala o sebe Jana Zvarová.

Od roku 2009 aktívne pracuje ako advokátka. Popri tejto práci podniká v oblasti finančníctva, pôsobí pod Národnou bankou Slovenska pre štyri sektory – vklady, úvery, poistenie a zaistenie a kapitálový trh.

"Od 1. septembra 2017 pôsobím ako hlavná kontrolórka v obci Rimavská Seč. Keďže som si chcela ešte viac prehĺbiť svoje znalosti, zúčastnila som sa akreditovaného vzdelávania na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde som absolvovala 96 hodín kurzu ´Výkon kontroly vo verejnej správe, so zameraním na samosprávu´. Samozrejme, neustále sa vzdelávam a mám rada rôznorodú činnosť," uviedla.

Od roku 2012 pôsobí aj na Mestskom úrade v Tornali, kde poskytuje právne a finančné poradenstvo nielen pre obyvateľov mesta, ale aj pre široké okolie mesta. Ako o sebe prezradila, má bohaté skúsenosti s právom, finančníctvom, úvermi, účtovníctvom i s fungovaním samosprávy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross