No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Mesto vysúdilo časť plážového kúpaliska

Mestský úrad TornaľaBudova recepcie, časť autokempingu, obchod a priľahlé pozemky kúpaliska v mestskej časti Králik patria od začiatku marca opäť mestu Tornaľa. Ako Rimava.sk informoval prednosta mestského úradu Lajos Balajti, majetok bol niekoľko rokov v súkromnom vlastníctve, predaný bol ale za nevýhodnú cenu. „Súdnou cestou sa nám podarilo ho získať späť,“ uviedol Balajti, podľa ktorého vtedajšiu kúpnu cenu vrátili kupujúcemu. Podľa primátorky Tornale Anny Szögedi získalo mesto súdnou cestou dve cenné nehnuteľnosti, okrem pozemkov na kúpalisku aj pozemky určené na výstavbu rodinných domov. Ako na rokovaní mestského zastupiteľstva ďalej spomenula, majiteľom vyplatili spolu približne 32 tis. eur.

„Králičania budú mať už zase svoju miestnosť pre zasadnutia občianskeho výboru,“ povedal Balajti, podľa ktorého mesto stále nemá pre nevysporiadané pozemky vo vlastníctve celý areál kúpaliska. „Rozvoj alebo investície sú pritom podmienené tým, aby mesto bolo vlastníkom objektov a pozemkov,“ dodal. Ako spomenul, z veľkolepých plánov akvaparku pred rokmi zišlo a ďalšieho investora sa im aj napriek nejednému rokovaniu získať nepodarilo. Podľa Balajtiho je pritom ťažké nájsť financie z vlastných zdrojov. „Musíme s tým však niečo robiť, lebo z roka na rok máme ťažkosti s tým, aby sme dali areál do takého stavu, aby nám úrad verejného zdravotníctva vydal patričné povolenia,“ podotkol Balajti.

Plážové kúpalisko v Tornali je napájané minerálnou a teplou vodou z morského oka. Zatopená priepasť hlboká takmer 40 metrov je chránenou prírodnou pamiatkou a je zaujímavá výverom artézkeho typu. Verejnosti prístupná nie je, samospráva ju ale koncom roka 2011 sprístupnila potápačom a stala sa tak osemnástou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku. Odvtedy má mimo letnej sezóny podľa Balajtiho niekoľko stálych hostí, ako aj hostí z Maďarska, Čiech a Poľska.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross