No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Mesto začne rekonštruovať centrum za viac ako milión eur začiatkom roka

3. novembra 2011 |  | |

V Tornali sa s revitalizáciou centra mesta a okolitých ulíc za približne milión eur začne začiatkom budúceho roka, kedy má byť stavba odovzdaná realizátorskej firme. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila primátorka Tornale Anna Szögedi. Dodatok zo strany Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, na ktorý samospráva čakala niekoľko mesiacov, bol podľa primátorky podpísaný v posledných októbrových dňoch. Ako  Szögedi doplnila, pre nepodpísanú zmluvu a prichádzajúce zimné obdobie požiadali o odklad realizácie diela. „Predbežne sme sa informovali a je to možné. Nezmeškáme úplne termín. Do siedmich mesiacov realizácie sa zmestíme,“ povedala primátorka.

Okrem výmeny asfaltového povrchu na námestí dostane novú tvár autobusová stanica a aj chodníky v okolí. Rekonštruovať sa má Štúrova ulica, ktorá vedie ku železničnej stanici ako aj časť Poštovej ulice po Ulicu Škultétyho.

Tornaľa uspela v projekte revitalizácie historického jadra mesta v roku 2009, kedy z eurofondov získala 816 tis. eur bez DPH.  Zmluva s víťaznou spoločnosťou YIT Reding z Bratislavy bola podpísaná v júni 2010. Samospráva projekt kofinancuje piatimi percentami, popritom z vlastnej kasy vynoví aj verejné toalety.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross