No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Mestský úrad musia opraviť z rezervného fondu

tornalaBudovu mestského úradu v Tornali, ktorá má zatekajúcu strechu v havarijnom stave, čaká oprava. Keďže samospráva nemôže čerpať financie prostredníctvom žiadosti o nenávratný finančný príspevok, musí siahnuť po vlastných zdrojoch. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, na stavebné úpravy z rezervného fondu vyčlenili v zmene rozpočtu viac ako 120 tis. eur. Podľa jeho slov sa o príspevok nemohli uchádzať, lebo vypadli z kruhu oprávnených žiadateľov keďže majú v budove viac ako 15 percent podlahovej plochy objektu na komerčné účely. „Ide o dlhodobé platné nájomné zmluvy, ktoré tvoria približne 30 percent a boli uzavreté pred pár rokmi,“ vysvetlil Nagy, podľa ktorého v minulosti už bola opravovaná fasáda budovy, ale na strechu sa pozabudlo.

Zároveň spomenul, že vo vytvorených nových priestoroch by mali vzniknúť kancelárie, ktoré potrebujú aby vedeli zabezpečiť pre občanov služby. „Nerozširujeme sa, robíme to, čo nám zákon prikazuje,“ povedal Nagy. Ako poznamenal, začal u nich napríklad pracovať terénny sociálny pracovník, robia aj kanceláriu prvého kontaktu a chcú aj priestory pre imobilné osoby. Financie by podľa neho chceli čerpať aj prostredníctvom pripravovaného akčného plánu, v rámci ktorého by mohli pribudnúť aj kancelárie na podporu rozvoja podnikateľských subjektov či poradenské centrá pre okres Revúca. „Aby sme sa mohli zaoberať ďalším rozvojom zamestnanosti,“ dodal.

Podľa prednostu má budova približne sto rokov a aj kedysi tu bolo centrum vedenia mesta. Je to lokalita na námestí, dostupná pre obyvateľov z autobusovej aj vlakovej stanice. Ako spomenul, v súčasnosti ide už prioritne o záchranu budovy, keďže v minulosti skôr mysleli na to, ako dať do poriadku školy a školské zariadenia. „Mali sme akútnejšie problémy, hlavne čo sa týka výchovy mládeže v zariadeniach ako samotnú budovu samosprávy,“ podotkol Nagy a dodal, že časom ich čaká aj výmena okien či rozvodov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross