No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: V mobilnom očkovacom mieste zaočkovali vyše 800 ľudí

TORNAĽA – Viac ako 800 ľudí sa do utorka (15. 6.) podarilo zaočkovať v mobilnom očkovacom centre, ktoré Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zriadil v Klube dôchodcov na Daxnerovej ulici v Tornali. Informovala o tom primátorka Anna Szögedi na utorkovej tlačovej konferencii BBSK.

Šlo hlavne o seniorov, pre ktorých by bolo ťažké, alebo až nemožné dostať sa do vakcinačných centier, ktoré sú vytvorené mimo nášho mesta a regiónu,“ podotkla primátorka.

Článok pokračuje pod reklamouAko dodala,do vakcinačného centra chodieva priebežne, keď sa v ňom očkuje, a stretla tam jednu pani vo vysokom veku, ktorá už bola zaočkovaná. „Poďakovala sa mi za túto možnosť, pretože na vakcínu bola zaregistrovaná až vo Zvolene a ak by sa tam chcela dostať, stálo by ju to 70 eur. Spýtala sa ma, či viem, koľko veľa peňazí je to z jej dôchodku,“ uviedla Szögedi.

Aj z tohto dôvodu považuje primátorka zriadenie mobilného očkovacieho centra v Tornali za prínos. „V mene našich starších občanov za to ďakujem,“ uzavrela.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross