No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Obyvateľom predstavili vizualizáciu nového námestia. Dostali prvú pripomienku

Tornaľčanom predstavili vizualizáciu nového vzhľadu centra mesta. Zverejnili ju na stránke mesta, kde zároveň využívajú možnosť pripomienok občanov do októbra tohto roku. Ako pre Rimava.sk vysvetlila primátorka mesta Anna Szögedi, v súčasnosti majú ešte čas, aby sa zodpovedne pripravili na rekonštrukciu námestia. „Potom urobíme projekt a pôjdeme už naostro,“ priblížila primátorka. Podľa jej slov ide hlavne o to, že keď sa presťahuje autobusová stanica na nové miesto a vylúčia autobusovú dopravu by chceli začať s úpravou práve tejto lokality zastávky a časti námestia. „Naplánované je to zatiaľ na športovo-oddychovú zónu, aj s parkovacími miestami samozrejme pred poliklinikou, ale pokiaľ by boli od občanov rozumné pripomienky, ktoré by sa dali zrealizovať, tak určite ich vyhodnotíme alebo aj rovno prijmeme s poslancami,“ ozrejmila primátorka, podľa ktorej už dostali aj prvú pripomienku, aby trasa na korčuľovanie bola zväčšená smerom k parkovisku. „Sú to pripomienky už na zváženie, sadneme si k tomu,“ povedala Szögedi.

Podľa jej slov by k realizácii mohlo dôjsť na budúci rok. Financie by mali čerpať podľa možností z projektov a výziev, ak nie, primátorka povedala, že hlavne z rozpočtu mesta. „Sledujeme však projekty ostro,“ dodala. Druhá časť námestia by mala ostať kultúrno-spoločenská, kde by mala pribudnúť napríklad tribúna podobná ako v Rimavskej Sobote. Vizualizáciu pre Tornaľu spracoval architekt Erik Klaubert z Rimavskej Soboty.

Časť centra má byť v blízkej dobe obnovená aj v Rimavskej Sobote, v okolí pošty. Zámer prezentovala samospráva v uplynulých mesiacoch. Poslanec mestského zastupiteľstva Ivan Hazucha sa približne na jar v tejto súvislosti zapojil do diskusie s tým, že by občania mali dostať možnosť vyjadriť sa, ako by námestie malo alebo mohlo vyzerať. „Prípadne aby si mohli vybrať z niektorej alternatívy vizualizácie,“ povedal pre Rimava.sk Hazucha. Ako vtedy na rokovaní spomenul, v Lučenci do podobného projektu zapojili verejnosť, keď plánovali prerábať námestie. S ponukou konkrétnej vizualizácie tejto plochy vtedy prišiel aj poslanec Erik Klaubert, ktorý ako projektant sa tou plochou dávnejšie zaoberal a preto podľa jeho slov disponuje už jednou verziou, ktorá by sa mohla využiť. S ponukou sa ale u vedenia mesta či niektorých poslancov nestretol. Podľa slov primátora Jozefa Šimka sa s prácami na tomto námestí malo začať okolo 15-teho júna.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross