No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Primátora Dubovského dnes na úrade hľadala polícia

Primátora Tornale Ladislava Dubovského dnes na mestskom úrade opakovane hľadala polícia. Podľa našich informácií bol na dnešný deň predvolaný na Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Revúcej, kam sa však nedostavil. Primátor sa údajne telefonicky ospravedlnil, že je služobne odcestovaný.

Opätovne zvolený primátor Dubovský je zatiaľ neprávoplatne uznaný vinným za zneužitie právomocí verejného činiteľa a obžalovaný aj z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.
Ako dnes pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná, na súd nebol doručený žiadny návrh na Dubovského vzatie do väzby. Júnové pojednávanie bolo podľa jej slov odročené na september.

Ladislav Dubovský sa funkcie primátora Tornale vzdal v novembri minulého roka. V májových doplňujúcich voľbách bol za primátora zvolený opätovne.

Doplnené 15:30 hod.
Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Revúcej Branislav Valaštek, polícia začala konať na základe podnetu z Okresnej prokuratúry v Revúcej. "Vyšetrovateľ požiadal obvodné oddelenie o predvedenie pána Dubovského pred vyšetrovateľa za účelom výsluchu a vykonania úkonov v trestnom konaní," vyjadril sa Valaštek. Ako doplnil, do 15.00 hod. sa im ho nepodarilo predviesť. "Naďalej ho hľadáme," konštatoval.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/hladanie_dubovskeho_jul.flv /]

Poslanci včera odvolali hlavného kontrolóra

Na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva (12. júna) poslanci odvolali hlavného kontrolóra Mikuláša Cmoríka. Za odvolanie hlasovali siedmi, piati poslanci boli proti, jeden sa zdržal hlasovania. Ako pre Rimava.sk odvolaný kontrolór uviedol, hlasovanie sa uskutočnilo na návrh primátora Ladislava Dubovského, bez udania dôvodu. Podľa Cmoríka sa jeho odvolanie dalo očakávať, na pracovisku a aj vo vzťahu k primátorovi pociťoval napätie. “Síce sme spolu fungovali ale po pracovnej stránke som bol prehliadaný, ako keby som tu ani nebol,” vyjadril sa Cmorík, ktorý bol za kontrolóra zvolený v apríli 2007. Jeho funkčné obdobie by skončilo  v apríli 2012. Ako Cmorík ďalej uviedol, nie je presvedčený o tom, že jeho odvolanie bolo po právnej stránke v poriadku, preto zváži, či podnikne ďalšie kroky. Dodal však, že rozhodnutie primátora a poslancov rešpektuje.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross