No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tornaľa plánuje obnoviť Hlavné námestie, rekonštruovať kúpalisko aj revitalizovať sídlisko

TORNAĽA – Obnova Hlavného námestia, rekonštrukcia kúpaliska a revitalizácia sídliska Stred sú tri z najdôležitejších rozvojových projektov, ktoré chce ešte v tomto roku začať samospráva Tornale. Rimava.sk o nich informovala primátorka Anna Szögedi.

Máme po verejnom obstarávaní na kúpalisko a chceme začať s jeho rekonštrukciou. Súťaž vyhrala firma Metrostav. Boli by sme veľmi radi, keby sa obnova začala ešte v tomto roku,“ uviedla primátorka.

Mesto tiež plánuje revitalizovať časť Hlavného námestia, kde bola donedávna autobusová zastávka. „Stavebné povolenie zatiaľ nemáme, ale začať by sme chceli tiež už v tomto roku,“ avizovala Szögedi, podľa ktorej obnovu námestia rozdelili na tri etapy.

Článok pokračuje pod reklamouNa prvú potrebujeme 600 000 eur aj s prednou časťou mestského úradu, kde nie je ani chodník. Teraz na to máme vyše 300 000 eur, ak budú poslanci súhlasiť s prerozdelením finančných prostriedkov,“ konkretizovala primátorka s tým, že zvyšné prostriedky skúsia získať z mimorozpočtových zdrojov.

Ďalším veľkým projektom je revitalizácia sídliska Stred. „Je tam už posledná kontrola pred verejným obstarávaním, takže dúfam, že s touto sedemstotisícovou investíciou z eurofondov začneme tiež na jeseň a ukončíme ju v roku 2022,“ avizovala primátorka.

Ako dodala na záver, aj v budúcnosti sa mesto budú snažiť rozvíjať a obnovovať vďaka peniazom z eurofondov. „Vždy tieto možnosti intenzívne vyhľadávame a veľmi radi sa zapájame do takých projektov, lebo sú to pre nás ‚lacné‘ peniaze. Síce sa s tým narobíme, ale oplatí sa to,“ zakončila.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross